Wpis z mikrobloga

Kategoria motoryzacja. Biorę po 200 zł z konta każdej drużyny i słucham Państwa:

Szukam samochodu, żeby wziąć w leasing na firmę (fakt faktem dopiero w ostatnim kwartale roku), ale już zaczynam robić mały research, na co mnie stać.
A więc do konkretów:

Cena: do 130k zł w przypadku kombi/suv (bo mogę odliczyć cały VAT) lub do około 100k dla pozostałych

Segment: najchętniej kombi lub coupe

Silnik i moc: najchętniej co najmniej 2.5 V6 z mocą powyżej 200KM najlepiej bez turbo

Rocznik i przebieg: minimum 2014 rok, przebieg do 70kkm.

Napęd i skrzynia: najchętniej 4x4 i automat w kombi, tył napęd/4x4 i skrzynia bez znaczenia w przypadku coupe.


Znajdę panowie coś fajnego w takim zestawieniu? Może być za granica, choć nie wiem, jak wtedy wygląda kwestia odliczania VATu/Leasingu.
Jedyne dwa samochody,które znalazłem i które w większym stopniu spełniają moje wymagania to: Seat Leon Cupra ST 2.0T lub Toyota GT86.

Mireczki, pomożecie? Czy to wykopowo raczej to nie motoryzacyjne geek'i? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#motoryzacja #samochody #dzialalnoscgospodarcza #firma
  • 32
@ChilledMimosa: jeśli chodzi o samochody osobowe:
używanie do celów firmowych i prywatnych - odliczenie 50% vat
odliczenie wyłącznie do celów firmowych - odliczasz 100% vat (ale zgłaszasz samochód do Urzędu Skarbowego i prowadzisz szczegółową kilometrówkę)
@Shajo @WarsDman :
Właśnie o kilometrówce i samochodzie do celów firmowych mówię, ale wtedy musi on spełniać wymagania konstrukcyjne, standardowo są to kombi, większość suvów i wszelkiego rodzaju dostawczaki.
Jeżdżę mało, więc prowadzenie kilometrówki nie jest dla mnie uciążliwe.
@WarsDman: Moim zdaniem łatwo, no może trochę trzeba ruszyć głową. Pojechałem do sklepu po szmatki do czyszczenia komputera w biurze. Musiała to być szmatka sugerowana przez producenta, bo mam komputer firmy Apple. Nie było, więc nie kupiłem, więc nie mam faktury. Nie znam inwentarzu, co sklep posiada, a czego nie, więc musiałem sprawdzić, a szmatka jest mi niezbędna.

@sailor_73: Mam drugie auto w 100% prywatne.

Zeszliśmy z tematu, bo nie