Wpis z mikrobloga

Od listopada 2016 czekam na podłączenie do sieci gazowej. W umowie podpisanej z gazownia w 01.2017 podają termin do 03.2018.
Teraz dostaje od nich aneks do umowy, który mam podpisać i odesłać, w którym zmieniają termin na 08.2018.
Mam terminy z płytkarzami na 04.2018 do tego czasu muszę mieć wygrzana podloge, w całym domu podlogowka.
Co robić?
#budownictwo #budujzwykopem #budowadomu #gaz #pgnig
  • 22
@piperek: Mam pytanie do Ciebie, niestety nie odpowiedź. Jak wygląda sprawa z takim przyłączeniem. W sierpniu 2018 startuję z SSZ. Moja architekt mi mówi, że na dzień dzisiejszy jest za wcześniej pisać do nich o umowę (warunki otrzymałem), bo potem straszą jakimiś karami jak się nie przyłączy do sieci na czas. Jest to prawda? W takiej umowie Ty musisz napisać do kiedy zobowiązujesz się zrobić instalację, czy jak? Chciałbym się wprowadzić
@piperek: to nie pomogę niestety. Tak czy inaczej dziwne, zazwyczaj zależy im, żeby klienta podłączyć jak najszybciej, nie używasz to nie zarabiają. Porozmawiaj z gościem który robił Ci instalację w domu, może ma jakieś znajomosci w gazowni i popchnie to szybciej.
@kthxb wszystko zależy czy masz już gdzieś ten gaz w pobliżu. U mnie to rozbudowa sieci 56m. Ogólnie ciekawa sprawa bo zrobili nowa drogę do działek, kanalizację i wodę pociagnęli a o gazie chyba zapomnieli...
@maur: Dzięki za zawołanie.

@piperek: Wykop tu nie pomoże :) Zadzwoń do urzędu i spytaj po prostu o co chodzi. Moim zdaniem chcą ci podłączyć gaz później, ale termin ustalili "na pałę" po to, aby mieć pewność, że go drugi raz nie przekroczą. Ot, dupochron. Aneksu nie podpisuj i poinformuj o tym urzędnika. Może się okazać, że gaz ci jednak podłączą w terminie bo inne osoby z Twojej miejscowości podpisały
@NPrBaz
@piperek widzę że pgnig wszędzie ma problem. U mnie termin przekroczyli tylko 2 miesiące a do zrobienia było 16mb rury pod drogą plus wcinka w stalowa rurę. Pomoglo u mnie pisanie reklamacji na stronie internetowej.
Byłem w lokalnej gazowni i kazali nie podpisywac.
Okazuje się że całą sprawę opóźnia architekt, który jeszcze nie złożył wszystkich dokumentów, a aktualnie jest gdzieś na nartach. Dodam że kontaktowałem się z nim od kwietnia do listopada 5x.
Panowie z gazowni też mnie nie pocieszyli, dopiero jak będą mieć dokumenty to przetarg na wykonawce który potrwa ze 2 miesiące, a potem czekać aż wykonawca się zgłosi...
@kthxb
@mrk79
@myrdol
@zbanowanyzapaste
@chafer
@
@piperek: architekci to #!$%@? bez honoru ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ja czekałem na pozwolenie na budowę ponad pół roku bo #!$%@? nie chciało się poprawić błędów w projekcie. Pozwolenie dostałem w momencie jak budynek już był zamknięty, dobrze, że sąsiedzi mnie nie #!$%@? do nadzoru ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°