Wpis z mikrobloga

@Rules: do -5 mimo wszystko bym próbował 2 pary skarpet grubych czy wejdą w but niż zabawę z takimi ochraniaczami. Ja tak średnio lubię jazdy w nich, moim zdaniem stówka wyrzucona w błoto.
@Rules: jeśli nie masz tendencji do marznięcia to dasz radę. Ja jeżdżę w podobnych od Shimano i grubszej skarpetce - do 0 stopni jest ok, ale jestem typem zmarźlaka.
@Jarython: Dwie pary skarpet mogą dać efekt odwrotny, bo do ściśniętej stopy krew trudniej dopływa. Poza tym przewiewność letnich butów SPD zimą jest utrapieniem i skarpety na to nie pomogą. Musi być coś wiatroszczelnego.
@Rules: O, moje ochraniacze na SPDy ( ͡° ͜ʖ ͡°) W Okolicach zera jeszcze dają radę. Przy -3°C odczuwałem dyskomfort w palcach. Podejrzewam że do -5°C w połączeniu folią nrc owiniętą wokół palców też dałyby radę. Ale to kwestia mocno indywidualna. Ja zmarzluchem nie jestem.
Jakbym miał jeszcze raz wybierać, kupiłbym je drugi raz ;)
@Rules: tak jak wyżej napisał sosna119 grube skarpety mogą dać efekt odwrotny. Rozmiarówka w moim wypadku się zgodziła, bo mam rozmiar buta 43, ochraniacze L i pasują. Nie za luźne nie za ciasne. Powinny lekko opinać.