Wpis z mikrobloga

Fajnie mieć ogrzewanie gazowe myśle chce mi sie #!$%@?ć robie cyk +40 stopni w mieszkaniu, ona sie rozbiera i mówi w sumie jak jestem naga to chodź się #!$%@?ć. No i fajnie jest. A jak chcę się po #!$%@? poprzytulać to robie cyk i -20 w domu, a ona ubiera kalesony i mówi #!$%@?, na zewnątrz jest cieplej niż u ciebie, ale ja mówie czekaj chodź pod kołdrę i tak sobie leżymy. #tylkogaz
  • 36
@syjusz: Siostra moja teraz płaci 350zł na 2 miesiące, mieszkają we dwoje, srednia temp w domu 19,5 stopnia, w zeszłym roku wyszło im 1800zł za cały rok
@Pitaq: znajomy ma wlasnie na całe mieszkanie gaz i tez mowi ,ze na nic innego by tego nie zamienił. Wierze w to , bo siostra ma na jakis super mega podajnik eco mega groszek i co ? i jajco bo i tak musi tam biegac i sypać i tez ustawi sobie temperature jaka chce ,ale swoje sie zawsze nawalisz ,nabrudzisz , specjaliste do sprawdzenia tego sprzetu tez musisz zawołać.
znajomy ma wlasnie na całe mieszkanie gaz i tez mowi ,ze na nic innego by tego nie zamienił. Wierze w to , bo siostra ma na jakis super mega podajnik eco mega groszek i co ? i jajco bo i tak musi tam biegac i sypać i tez ustawi sobie temperature jaka chce ,ale swoje sie zawsze nawalisz ,nabrudzisz , specjaliste do sprawdzenia tego sprzetu tez musisz zawołać.


@syjusz Po pierwsze grzanie
@Zgredzimierz: nie wiem siostra miala moze akurat Ona problemy z tym cyfrowym podajnikiem na piecu i to sie chrzaniło , raz jej palilo duzo raz malo. Jak będę w przyszłości budował mieszkanie to na pewno wybiorę też gaz jest droższy bez względu czy masz male czy duze mieszkanie ,ale za wygode zawsze będziesz płacił
@syjusz: Jak Ty niewiele wiesz w temacie ogrzewania domów :-D
Różnice gazowe vs ekogroszek:
- gaz: potrzebna mniejsza kotłownia (o powierzchnię na węgiel - dla 4 ton to około 3-4m2) lub wręcz nie potrzebna, bo piec może stać nawet w zwykłym pomieszczeniu gospodarczym;
- gaz: praktycznie brak jakiejkolwiek roboty, za to ekogroszek: trzeba poświęcić około 20 minut raz na tydzień zimą (od kwietnia do września raz na miesiąc) na wrzucenie groszku
@JarosG: @syjusz: No i gaz z najnowszymi rozwiązaniami typu C (co prawda drogimi w instalacji) sprawia że zatrucie tlenkiem węgla jest praktycznie niemożliwe, kotły kondensacyjne mają wysoką sprawność (wg wartości opałowej ponad 100%), No a szczelność to już kwestia świadomości ludzkiej i opowiednich kontroli