Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#!$%@? #!$%@? ojciec alkoholik, ponad 100k długu, niedługo mu się zejdzie ze względu na stan zdrowia
niech jakiś milioner sypnie ze 150k, aby spłacić to w #!$%@?, bo matka nie śpi po nocach(,)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 19
@AnonimoweMirkoWyznania: Odrzucisz spadek Mirku:) To nie takie straszne. Masz na to 6 miesięcy od "otwarcia spadku" czyli od daty ewentualnego zgonu Twojego Taty. U notariusza, za maks 400zł. Teraz jest spora konkurencja, więc to nie powinno wyjść drogo. Jak nie odrzucicie z Mamą spadku to i tak odpowiadacie "z dobrodziejstwem inwentarza" czyli przyszedłby do Was komornik, zrobił spis tego, co zostałoby po Tacie i oszacowałby wartość. Jak nic to Wasza odpowiedzialność
SpienionaKaczka: Moi starzy mają 2,5 bańki długu ale śpią spokojnie. Stary - odrzucasz spadek, możesz nawet iść do notariusza i zajmij się kuźwa sobą - 100k długu to dla mnie drobne, bo realnie człowiek jest w stanie w kilka lat to odrobić jeśli chce. Żaden problem. Trzeba myśleć przed podpisaniem umowy o kredyt ;) I dlaczego chcesz, żeby ktoś "sypnął". Dlaczego ktoś ma sypać hajsem (i to od razu z górką
@AnonimoweMirkoWyznania @anzelmbohatyrowicz warto też się zastanowić, czy lepiej jest odrzucić czy przyjąć z dobrodziejstwem inwentarza, bo w pierwszym przypadku będzie to szło dalej na resztę rodziny i będą musieli pilnować tej sprawy, żeby nikt nie wtopił itd. jeśli masz dużą rodzinę i jakichś krewnych za granicą, to takie sprawy mogą się ślimaczyć kilka lat, zwłaszcza jeśli ktoś będzie chciał coś jednak dla siebie uszczknąć ;o np mieszkanie. W drugim przypadku historia konczy
7291617e27: Ojciec nabrał pożyczek w #!$%@? wie ilu bankach i "chwilówkach". Mieszkanie na własność jest podzielone między dwie osoby i ta połowa ojca jest zadłużona. Dodatkowo ojciec ma zdecydowanie wyższą emeryturę od mojej mamy, która by się jej przydała po jego śmierci, aby na emeryturze moja mama nie żyła od pierwszego do pierwszego.
Jeśli ktoś sie zrzeknie spadku (długów) to przepadnie też emerytura (chyba), o którą chcemy zawalczyć. Wiem, że to
@AnonimoweMirkoWyznania:
Jedyna poważna decyzja przed Wami to czy przyjąć czy odrzucić spadek.
Komornik teraz nie zlicytuje 1/2 mieszkania, bo nikt tego nie kupi, ale przy przyjęciu spadku z dobrodziejstwem inwentarza będziecie musieli z Mamą spłacić tyle, ile wyniesie wartość tych 50% mieszkania. Jeśli nie ma nic więcej w masie spadkowej.
Nie wiem ile Masz lat, ale nie przejmuj się tym tak bardzo, ludzie mają większe problemy nie ze swojej winy i