Wpis z mikrobloga

@djfoxer: @Gummy: jak czytałem "Nie tylko Wiedźmin. Historia polskich gier komputerowych" i mi się podobało to warto brać czy będzie sporo powtórzeń i tylko zmieniony scope z Polski na świat?
@zaxcer: Książki Kosmana nie czytałem, ale wątpię żeby cokolwiek się zgadzało. W Wojnach masz opisany proces stopniowego przejmowania rynku przez Segę, zastosowane triki marketingowe, sipny na linii Sega JP vs Sega USA i wiele branżowych ciekawostek/faktów z Nintendo i Sony w tle. Plus do tego sporo informacji o samym Tomie Kalinske. Tylko dla tej postaci warto przeczytać Wojny Konsolowe :)
@zaxcer: Akurat czytałem obie. I obie zrecenzowałem u siebie na blogu. Książka Kosmana jest tylko o polskiej branży gier i tu raczej tej branży komputerowej. Zupełnie nie tyka konsol. W Wojnie Konsol zaś opisana jest wojenka pomiędzy Segą i Nintendo w USA z masą anegdot i historyjek, których nigdzie nie znajdziesz. Tak jak pisałem:

Ogólnie po lekturze książki mam wrażenie, że w Polsce ominęła nas jakaś epoka. Gdy ludzie nad Wisłą