Wpis z mikrobloga

Jako uczestnik wczorajszych pierwszych testów muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony i nostalgłem mocno ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wersja klienta i serwera wydaje się działać poprawnie, nie doświadczyłem większych bugów - raczej tylko to, co zawsze było w MU w tamtej wersji. Good fun.

Z tego co się orientuję, testowana konfiguracja to:
- EXP: x30
- DROP x30 (ale stronka podaje x40)
- BC/CC/DS i Crywolf Event
- zmienny drop Serc/Petard/Medali/Cebuli
- WW i Dragon Invasion

EXP x30, a wcale tak źle nie było, sporo osób wbiło 100lvl+, ciągle było party i szło dobrze expić. Mimo wszystko trzeba pamiętać, że niewiele osób będzie miało takie ekipy jakie wczoraj udało się zebrać, bo nie każdy będzie na otwarciu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z mojej perspektywy exp x100 byłby ok, gdyby był większy to wciąż można tolerować, ale exp większy niż x500 to będzie przesada i jeszcze więcej mapek będzie pustych. Co do resetów to lepiej by się grało, gdyby levele 300-400 nie wchodziły już tak szybko, a reset był bez zmian statów z cofką do lvlu 300 (by nie bić noobów na CC niskich poziomów).

Drop - nie mam pojęcia jak działa - czułem się jakbym grał na globalu, bo nic nie leciało. Bardzo mało zwykłych przedmiotów. W czasie dojścia do 40lvla dropnęło mi może z 5 zwykłych itemów (silk/bone/pad/leather), więc albo podbijamy dropa, albo pozwalamy graczom zdobyć EQ w inny sposób. 0 kamieni lub unicornów/diabełków/aniołków.

Z Eventów to tylko w Chaos Castle 2 miałem okazje się pobawić i była to krótka zabawa - padłem na szczała. Prawdopodobnie na tym serwerze są jakieś ustawienia podbijające poziom trudności na Chaos Castle, ale to raczej pytanie do @levvvy

WW nie znalazłem podczas inwazji, ale Red Dragony mnie standardowo 1hitowały. Widziałem jednak ich drop i dupy nie urywał - tysioncKGold, więc można tutaj pokombinować. Zwiększyć ZEN albo dołożyć jewel of chaos.

W pewnym momencie leciało pierdyliard serc i firecrackerów - cały serwer nazbierał sobie zgrabnego EQ by na spokojnie koksik w LT7. Wpadłem wtedy na 1 pomysł ( ͜͡ʖ ͡€) Można by podzielić te itemy względem map oraz dropu. Przykładowo:
- serca dropałyby tylko w Devias - 95% itemów z poziomu leather/vine/pad od +6 do +9 (opcje) i jakieś bronie - 5% jewel of chaos
- firecrackery dropałyby w lt1-3 i Atlans1-2 - 35% dropu z poziomu bone/silk/bronze, 50% leather/etc, 10% chaos, 5% bless
- silver medale - Atlans 3, LT4-7 - 15% dropu z poziomu sphinx/wind/brass(?) - 20% bone/etc - 50% leather/etc, 8% chaos, 4% bless 3% soul
- gold medale - Tarkan, Icarrus - 5% legendary/dragon/guardian/i te itemy DL i MG - 10% sphinxy i reszta podobnie, z tym że dodać jakiś % na jewel of life.

W każdym z tych poziomów można dołożyć jakiś 1% na Excellenta, ale od tego są inne boxy.

Plusy:
- Łatwo zdobyć podstawowy set na duży +X i ciężko już tych lepszych itemów
Minusy:
Brak ( ͡° ͜ʖ ͡°)-


Co do tych innych boxów:
- boxy z goldenów mogłyby dropać Exc, ale raczej wolałbym widzieć podobne zróżnicowanie jak podałem powyżej , tylko że +0 i max do 2 Exc opcji
- box of luck mógłby dropać zawsze kamyk a nie 1000ZEN jak na globalu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
- white rabbit - wiem że jest coś takiego - w zależności od częstotliwości mogłyby dropić różne kamienie, od chaosów do jogów
- CEBULA (czy to dynia?) - 1 MILION ZEN i Sign of Lord ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kolejne rzeczy do rozkminy to jeszcze mapki i spoty. Wczoraj graliśmy bez customowych spotów i bez Areny i było bardzo fajnie. Zostałbym przy tym rozwiązaniu, ale może ktoś ma lepszy pomysł - do obgadania.
ZEN mógłby nie dropać adekwatnie do expa, ale nie wiem czy to jest wykonywalne.

Narazie to tyle, czeba pracować ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#muonline #wykopmu #mumirko
  • 15
@magral: Hmm, zależy jaka będzie koncepcja serwera, ja bym był za zrobienie z kamieni waluty, co za tym idzie ograniczyć drop wysokich itemów (tak jak teraz +9 to norma z serc/firecrackerow), takie dropy psują też trochę zabawę w pralce - zerowym kosztem będzie można dochodzić do max %.
@grastanislaw: Kamienie i tak będą walutą - ale żeby ZEN nie stracił na wartości to mogłoby go być troche mniej. Co do itemów. Dopóki są to w miarę podstawowe klasy przedmiotów i każdy ma łatwą szansę je zdobyć - to nie będzie wielkiego problemu. Gorzej jakby Excellenty tak dropiły, a wiadomo, że ludzie wolą mieć seta +9 +dr +dd niż +13 bez opcji.

Pamiętam, jak na globalu pierwszy gracz osiągnął 400lvl.
@magral: imho powinno być bez resów, a jak z resami to właśnie te 30-40, max 100 expa no i z resami statów i spadek do 1 lvla, najwidoczniej mało miałeś defa na cc2, co do wypadajek, gold medale powinny padać w lt7 i atlans, w tarkanie i icarusie to już powinieneś latać z itemami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@magral: warto tez sprawdzic drop ancientow ktore na ogol wypieraja excellenty. Po tygodniu sie okaze ze ludzie beda chodzic w ancientach po CSie, ktore sa lepsze, a excellenta ktos gdzies tam kiedys widzial.
@Jurigag: Itemy będziesz miał. Z poprzednich półek wbite na +9 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Chciałbym po prostu żeby przez długi czas były dostępne boxy z jeszcze sensownymi itemami. Często na serwerach było tak, że expiłeś tylko dev3 -> lt7 i na tych 2 mapach nabijałeś wszystko i robiłeś itemki.
Żal trochę ignorować Atlans i Tarkan, tam przecież też jest fajnie ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Jurigag: Takich gównoserwerów jest mnóstwo ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc nie sposób od nich uciec, ale jest to scenariusz którego tutaj nie chciałbym powtórzyć. Drop zależny od mapy nie jest złym pomysłem, a podrasowanie go boxami jest moim zdaniem dobrym pomysłem.

Co do CC2 to nie tylko ja padłem na hita, było też 2 DK i również zostali zdjęci, a nie kojarzę, bym na globalu miał aż
@levvvy

Dobra kilka propozycji:
1. Optymalizacja statystyk golden mobów i mobków z eventów:
- golden goblin do ubicia na 150 lvl
- golden Taikan do ubicia na 320 lvl
- golden Dragon do ubicia po 1-2 rr
- golden Taikan do ubicia po 4-5 rr
- golden Tantalos do ubicia po 10 rr z setem full DSR

Wstępne statystyki mam. Potrzebuję tylko kogoś, żeby je wrzucił i dał mi trochę lvl, pkt
Moja propozycja - serwer jak stary dobry Invaders 1.02k, exp 700, brak wingow, kamyków w sklepach, sporo eventow, bez limitu resów bo i po co? Przecież to ma byc zabawa a nie katowanie sie ( ͡º ͜ʖ͡º) przemyślcie to, albo zrobcie 2 osobne jeden dla hardkorowcow drugi do zabawy ale wzglednej bez jaj typu 9999exp ( ͡º ͜ʖ͡º)
@casual_ck Z tego co rozmawiałem chłopakami, raczej ustawimy serwer tak, aby zatrzymać graczy na jak najdłużej. Exp x1000 raczej nie będzie. Takich durnowatych serwerów jest cała masa.
@Candy ale wiesz co? O dziwo tamten serwer byl tak zbalansowany, ze kazdy mogł robić co innego i przez to grało tam mnsostwo ludzi, do tego sporo eventów, oczywiście brak web shopu, fajnie było. Ale spoko i tak bede gral i przy okazji nie wiem czy ktos pisal Wam już, ale trzeba poprawić możliwosc wyrzucania itemow z inventory, bo teraz nie mozna wyrzucic np sworda za 8k zenów, z racji ze jest
@casual_ck: Pewnie ktoś już zauważył, ale do tego jeszcze bym poprawił funkcję zakładania itemów - podmiana prawym przyciskiem nie działa i trzeba ręcznie wszystko przesuwać i zakładać. Co do expa ja jestem za niskim, bo przy wysokim każdy będzie miał full staty w tydzień, tylko co dalej :P