Wpis z mikrobloga

Ale czy można powiedzieć, że naród polski jest narodem antysemitów?


@costelo: Kiedy można powiedzieć, że to dotyczy całego narodu? Jeśli większość społeczeństwa tak ma? Bo na próbce statystycznej wykopków, które ocenił ten wpis, to wyszła właśnie zdecydowana większość.

Ale faktycznie - Polacy w swojej masie są jednak lepsi niż użytkownicy tego portalu wypowiadający się w kwestiach okołopolitycznyo-IPNowych.
Gdyby wykopki były dobrą grupą do oceniania wszystkich polaków to w Polece byyby miliony skrajnych lewaków, prawaków, przegrywów siedzących w piwnicach i ludzi wybitnie uzdolnionych w sztukach wszelakich, bardzo chętnie dzielących się swoją wiedzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A kiedy można stwierdzić takie coś o całym narodzie? Pewnie wtedy kiedy antysemityzm stałby się systemowy, wprowadzony do prawa (albo byłoby społeczne przyzwolenie na niprzestrzeganie prawa wobec żydów, jak np.
@adam2a: Oho. Kolejny, który nie rozumie co czyta i trzeba wszystko pisać dosłownie, bo inaczej interpretuje jak mu wygodnie.
No więc: moim zdaniem, w Polsce, nie ma szerokiego i powszechnego problemu antysemityzmu. Oczywiście zdarzają się takie przypadki, jak we wszystkich krajach, ale w większości, ludzie nie są z góry negatywnie nastawieni do żydów i nie okazują im wrogości.
Już nie wiem jak to można bardziej rozpisać ( ͡º ͜ʖ
Oho. Kolejny, który nie rozumie co czyta i trzeba wszystko pisać dosłownie, bo inaczej interpretuje jak mu wygodnie.


@max1983: Konkretnie to dlaczego jestem tutaj adresatem, i to z takim wstępem? Z innego konta jesteś autorem cytowanego wpisu czy co?
@adam2a: Zakładam, że twoja kilkukrotnie powtarzana mantra "W Polsce nie ma antysemityzmu." ma być ironiczna i nawiązywać do jakichś wypowiedzi, w których ktoś właśnie mówi/pisze, że w Polsce nie ma problemu antysemityzmu.
To ostatnio bardzo popularne w taki sposób wyśmiewać ludzi, którzy maja takie zdanie, tylko, że to jest idiotyczne, bo nikt poważny, przy zdrowych zmysłach nie mówi, że nie ma ŻADNEGO problemu i przypadku antysemityzmu w Polsce.
Co najwyżej chodzi
@max1983: A bzdura. Dwa tygodnie temu myślałem podobnie, ale rzeczywistość zweryfikowała moje naiwne przekonania.

Co najwyżej chodzi o to, że nie ma SZEROKIEGO problemu antysemityzmu i przedstawiane często sytuacje są sztucznie wyolbrzymiane a z pojedynczych, idiotycznych wypowiedzi stara się zrobić jakiś front antysemicki i przedstawić Polaków jako antysemitów właśnie.


@max1983: Nikt tak się nie przyczynia do opinii o Polakach jako antysemitów jak Wykopki, które katapultują na główną każdy antysemicki paszkwil,
Nikt tak się nie przyczynia do opinii o Polakach jako antysemitów jak Wykopki,


@adam2a: Tak, bo w Izraelu siedzą Natanjahu i Riwlin, przeglądają mirko i na tej podstawie wyrabiają sobie zdanie o Polsce i Polakach. Weź już Adam nie pij ( ͡º ͜ʖ͡º)
@max1983: Nie, nie siedzą. Ale taki jest miarodajny obraz Wykopu. I nieważne czy akurat ten wycinek polskiej rzeczywistości zostanie dostrzeżony za granicą, on świadczy o rzeczywistości.