Wpis z mikrobloga

Zaczynam zabawę z CAD (konkretnie Fusion 360) i jednocześnie majstruję drukarkę Mendel 90. Wgrałem sobie oficjalne plastiki do tej drukarki (wałki fi8) i zrobiłem pomiary elementów. W mocowaniu wałka pokazuje mi, że otwór ma średnicę 10mm. Czy to nie za dużo? Rozumiem, że jest on ściskany śrubą, ale to aż 2mm na średnicy więcej.

#drukarki3d #druk3d #cad #fusion360 #kiciochpyta #majsterkowanie #diy
Pobierz A.....o - Zaczynam zabawę z CAD (konkretnie Fusion 360) i jednocześnie majstruję druk...
źródło: comment_d1fu0A8n3wxMpTBqnWIv4kIzuttomvEs.jpg
  • 12
@SanFable: Na razie plan jest taki, że będę majstrował drukarkę na ramie M90 bez plastików tak, aby otwory wszystkie pozostały w tym samym miejscu, a potem sobie wydrukuję plastiki i poprzekładam. Zobaczymy co z tego wyjdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Antwito: @SanFable: sama kwestia skrzynkowości i zamkniętych prostokątów konstrukcyjnych daje sporą sztywność, no i to że składa się metal-do-metalu, a nie na jakichś elemencikach łącznikach, które same są wiotkie, a skręcane są wkrętami które mają oczywiście pewien luz i swoją elastyczność jakąś...
Nawet "głupia prusa" gdy się ją ogarnie kilkoma kątownikami tworzącymi układ zamknięty, i przykręci do stabilnego podłoża - nagle dostaje "...i cyk dwójeczka"