Wpis z mikrobloga

@Weng: Fajne, z czego to? Tzn. nie podejrzewam, żeby to był jakiś "gotowiec", więc jestem ciekaw z jakich materiałów to zrobiłaś - to jakieś odlewy, czy jak?
@Weng: Kurczę, nigdy niczego nie robiłem ze styroduru, ale czuję się zachęcony.
Pytanie laika - czy ściany / mury, to duże kawałki styroduru, który "rzeźbisz" w kształt kamieni / cegieł, czy tniesz cegły, a potem "budujesz" budynek z takich elementów?
@Regis86: wycinam z kartonu taki kwadrat na kształt domku, ze styroduru nożykiem małe kwadraciki jako kamienie (jest bardzo miękki), a potem naklejam te 'kamienie' na ten kartonowy kształt. To samo z dachem, tylko zamiast kamieni wycina się deski. Naprawdę zachęcam do spróbowania, ja zaczęłam z przypadku i sama byłam zaskoczona efektem:)
@Weng: Dzięki za informacje :-)

A czym to malujesz? Dobrze widzę w tle farbki Citadel? Jakieś jeszcze specjalne materiały / chemię / akcesoria do tego masz? Jakieś specjalne kleje (czy wikol po prostu? bo strzelam, że cyjanoakryle mogą być zbyt "agresywne" do takiego materiału? czy się mylę?)? Na zdjęciu z "the making of" tej pozostałości po wieży to białe pomiędzy kamieniami i dookoła ("murek") to co?
@Regis86: to wlasnie wikol:) mam i ten do drewna i cyjanoakryl, ten 1 na podłoże, bo lepiej sie trawa przykleja, ale wolno schnie, ten 2 schnie szybko, wiec sie przydaje do innych rzeczy. Kiedys miałam dostęp to farbek i sprayów citadel (chłopak malował figurki), wiec robiłam tym. Teraz kupiłam zwykle farbki akrylowe i dają radę. Posypki (czyli np trawę) trzeba niestety zamówić, bo nie mam pomysłu z czego by to zrobic