Wpis z mikrobloga

Mircy, ostatnio szukałem telefonu za ~600zł, teraz, dla innego ziomka szukam czegoś nieco droższego. Żeby było śmieszniej, to jego pierwszy smartfon, dinozaur ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Myślałem nad P10lite, bo lubię ten telefon. Przeszło mi ich parę przez ręce, i uważam, że za 900zł to całkiem spoko opcja - przy czym budżet nie jest ustalony sztywno. Niemniej wychodzę z założenia, że lepiej wydać 1000zł i zmienić telefon za 2 lata, niż dwa razy tyle i potem płakać jak padnie poza gwarancją. Oczywiście, jak ktoś korzysta z funkcji (np super aparatu), które ma droższy model, albo sympatyzuje z daną marką to jak najbardziej to rozumiem, jednak tutaj nie ma takich wytycznych. Ot, aparat ma robić znośne fotki, a telefon ma się nie rozpaść od normalnego użytkowania (np wyginając się w banana jak Z1). Na pewno będzie noszony w jakiejś gumce. Co byście wybrali ~1000, ewentualnie trochę droższego? Na pewno z polskiej dystrybucji. Myślałem jeszcze nad jakimś LG G4, czymś w tym stylu. P10lite można kupić za 9 stówek i to też jest jakiś plus, ale też minęło trochę czasu od premiery. Jakieś sugestie, propozycje?
#android #telefony #smartfon #kiciochpyta #huawei #technologia
  • 30
@jaywalker: z pięciu znajomych ma p9/p10 lite i póki co bez awarii :). Honory bez problemu z gwarancją i kupnem? Myślałem nad "pełnym" P10, ale to już 1600+. Też jakoś mimo wszystko bardziej ufam Huaweiowi/Honorowi. Nie bać się Kirina w Honorach? Wiem wiem, w lite 2017 też jest i w sumie mam taki w domu u chłopaka siostry i nie narzeka, szczególnie że kupił już z rok temu za 900coś.
@
problemów nie mam osobiście używam redmi 4a dorwany za 500 pln + moj różowy używa redmi note 5, ale generalnie uważam ze kazdy xiaomi sprawdza sie lepiej niż dowolny Huawei z serii lite, uzywalem p8lite który miał po kilku miesiącach spore problemy z softem + przegrzewał sie , poza tym MIUI z xiaomi ma lepsze wsparcie praktycznie teraz wszedzie dorwiesz, szukaj wersji global, ja kupiłem na allegro z polska gwarancja
@Dox3l: tam będzie w zasadzie tylko mess, fb, ewentualnie #mojwykopnaandroida (wolę niż oficjalną). Jego siostra i chłopak mojej mają te p10tki lite i po ok roku zwiech nie stwierdzono (z tymi dwoma jakby się coś działo to bym od razu wiedział), ale jak tak mówisz, to może coś w tym jest.
@Szymcio38: redmi note 5 właśnie ostatnio kumpel kupił i w sumie nie narzeka. Tylko że temu ziomkowi wisi, czy
@jaywalker: okej, to jeszcze poszperam, ale chyba skłaniam się ku "pełnemu" P9 w tym momencie. Chociaż pomyślę też nad dziesiątką, niby drożej, ale bardzo mi się podobał ten telefon.. A widzę, że P9 ~1200, P10 za 1600 można już dorwać, co jest super ceną, myślałem że bardziej 1800... Może się skusi? :D
Co do wyboru to nie bierz niczego z lite. Nie i #!$%@?. Jak nie ma hajsu na pełną "Pe" to kup poprzednią wersję lub jeszcze poprzednią jeżeli jest duże parcie ale nigdy lite'ów.


@jaywalker #!$%@? głupot.

Oddać tym tokiem rozumowania, to powinien kupić P8, zamiast P10 lite xD