Wpis z mikrobloga

@pawlo74: Nie rozumiesz o co chodzi, tak samo jest w bitcoinie. Sam blockchain ethereum zajmuje ok. 20GB.
'State database' to stany kont po wykonaniu wszystkich poprzednich bloków. W bitcoinie odpowiednik to 'utxo database'.
Inaczej mówiąc:
masz adres (wyjście mówiąc ściślej) bitcoina X który trzy miesiące temu miał 1BTC
Miesiąc temu wydałeś z niego 1 BTC i obecny stan to zero
to bitcoin kasował z lokalnej bazy danych informację o tym,
@megaloxantha: a przepraszam zapomniałem, że dla tej społeczności historia i to czy ktoś wykonał jakąś transację czy nie nie ma znaczenia, cofają transakcje i cofają historię tak jak zrobili w przypadku DAO. Ta sieć nie ma dla mnie żadnej wartości tak jak w fiacie wszystko jest możliwe.
ty napradwde masz pusto w tej bani, sa dwie bazy jedna pelna i druga opcjonalna wersja mini,


@skiter: @megaloxantha: @pawlo74: wiec ten geth ten będzie to mniej wiecej tak serverek SPV gdzie będzie aktualna baza stanu kont, bo o blockchainie tu mówić nie można(to co Pawlo pisał). Nie oszukujmy się 99.9% użytkowników ma #!$%@? na ten blockchain. Cena tokenów / ETH ma rosnąć i tyle. Lepsza taka zmiana niż
że dla tej społeczności historia i to czy ktoś wykonał jakąś transację czy nie nie ma znaczenia,


@pawlo74: Wiesz krypto jest odzwierciedleniem naszego społeczeństwa. ETH to raj dla hipsterów i "fast money" kupic tokena sprzedac drożej i do nastepnego. Takich ludzi w krypto jest o WIELE więcej niż ludzi którzy chcą się chronić przed inflacją. Dlatego takie techniczne smaczki szau ne robią na publice kasa ma rosnać. ETH jest ok bo
Na koncie jest 1000 transakcji z różnymi wartościami, początkowy stan konta to 0 zł, końcowy 5000 zł. Każda jednego dnia. Co trzeba zrobić, aby dowiedzieć się jaki był stan konta 421 dni temu?


@megaloxantha: najprosciej zsynchronizować wallet do konkretnego bloku w danym dniu, nie wiem jak w ETH w BTC można poprostu wylączyć wtyczkę z neta w X bloku i bedziesz znal to ile masz. Inaczej #!$%@? z kalkulatorem z hitori