Wpis z mikrobloga

@Tymian: @Atomos6524: dziękuję a to jeszcze takie małe pytanie. Mam taki kondensator ceramiczny 335 ale on nie ma polaryzacji, a ten stary miał. Czy mogę zamienić takim bez polaryzacji w miejsce gdzie był z polaryzacją?
@KokiX: o dokładnie bardzo podobny mam w układzie. Ale on wlutowany jest i potrzebuje go wymienić zastanawiam się czy też muszę kupić taki czy np elektrolityczny 3,3uF będzie ok?
@kolonko: zależy w jakiej aplikacji to pracuje. Najbezpieczniej dla Ciebie będzie jeśli złapiesz kondensator ceramiczny, na wyższe napięcie niż panujące w układzie (jeśli układ pracuje na 5V to weź kondensator nie na 6.3V tylko na 10V), na taką samą pojemność i najlepiej żeby był o tolerancji mniejszej lub równej 10%.
@kolonko: kondensatory tantalowe są droższe od elektrolitycznych i widocznie jego wybór był uzasadniony przez jego właściwości. Zależy w jakim miejscu jest ten kondensator/w jakim obwodzie i urządzeniu. Ogólne zalety tantali to wyższa stabilność i trwałość w porównaniu do zwykłego elektrolitycznego kondensatora. Podaj więcej szczegółów.