Wpis z mikrobloga

"Aborcja jest OK" głosi okładka najnowszego dodatku do Gazety Wyborczej, która od wczoraj zdążyła już wywołać niemałe oburzenie w internetach.

Mnie osobiście takie sytuacje zawsze bawią, bo ukazują poziom oderwania od rzeczywistości środowisk, którym chyba się wydaje, że "niosą kaganek oświaty ciemnym Polaczkom". Nie drogie panie, ogromna większość ludzi, nawet tych, którzy chcą legalizacji aborcji wcale nie twierdzi, że jest ona "OK". Nikt by się nie ucieszył na wieść, że jego siostra będzie miała aborcję. Za to niektórzy twierdzą, że czasem jest to najmniej złe wyjście z trudnej sytuacji. Żyjecie w ideologicznej fantazji 14-latki, która zna świat tylko z seriali i próbujecie wcisnąć tą wizję ludziom jako norma.
#polska #kultura #wojnaidei
Pobierz wojna_idei - "Aborcja jest OK" głosi okładka najnowszego dodatku do Gazety Wyborczej,...
źródło: comment_2yNdSBGQrCQZ7phFhK5fimi7iJoJqdiW.jpg
  • 102
@steve__mcqueen: dopóki polityka wygląda tak, jak wygląda, wolę nie szufladkować się. Niektóre poglądy mam czysto lewicowe, niektóre bardziej konserwatywne, ergo: tak, centrum też jest złe, bo bardziej pasowałoby wyrażenie "apolityczny", co nie oznacza, że nie wiem, co się dzieje na arenie międzynarodowej. Mam nadzieję, że zrozumiesz tę metaforę ;)