Wpis z mikrobloga

"Aborcja jest OK" głosi okładka najnowszego dodatku do Gazety Wyborczej, która od wczoraj zdążyła już wywołać niemałe oburzenie w internetach.

Mnie osobiście takie sytuacje zawsze bawią, bo ukazują poziom oderwania od rzeczywistości środowisk, którym chyba się wydaje, że "niosą kaganek oświaty ciemnym Polaczkom". Nie drogie panie, ogromna większość ludzi, nawet tych, którzy chcą legalizacji aborcji wcale nie twierdzi, że jest ona "OK". Nikt by się nie ucieszył na wieść, że jego siostra będzie miała aborcję. Za to niektórzy twierdzą, że czasem jest to najmniej złe wyjście z trudnej sytuacji. Żyjecie w ideologicznej fantazji 14-latki, która zna świat tylko z seriali i próbujecie wcisnąć tą wizję ludziom jako norma.
#polska #kultura #wojnaidei
wojna_idei - "Aborcja jest OK" głosi okładka najnowszego dodatku do Gazety Wyborczej,...

źródło: comment_2yNdSBGQrCQZ7phFhK5fimi7iJoJqdiW.jpg

Pobierz
  • 102
  • Odpowiedz
@agaja
Bylem w dłuższym zwiazku ale byliśmy młodzi dziecko rozwalilo by nam życie. Próbowaliśmy bez gumki pare razy by przetestować jak to jest a jest 10000000x lepiej niż w. Czasem seks był bo nie bylo gumki była taka ochota że nie szlo przestać. Glupota, nieodpowiedzialnosc pewnie możesz to tak nazwać. Jednak ciąża oznaczałaby dla nas zepsucie naszych żyć jak i dziecka bo po paru latach sie rozstalismy.
Moim zdanien ludzka rzeczą jest
  • Odpowiedz
bo to kobieta musi nosić płód przez 9 miesięcy z narażeniem zdrowia i życia, a później rodzić w bólach. No chyba, że jesteś jednym z tych, którzy uważają, że płcie się niczym nie różnią, to nie ma o czym rozmawiać :)


@Kieres: I to jej daje pełnie władzy nad nienarodzonym dzieckiem? To może niech facet ma możliwośc zrzeczenia się ewentualnych alimentów?
  • Odpowiedz
W mojej opinii jest ok. To, że nie jest ok, to też tylko twoja opinia. Możemy się teraz obrzucać opiniami jak małpy gównem i starać się przykleić jak najwięcej swojego oponentowi, ale czy nie lepiej zająć się sobą i przestać mieć ból dupy o to, że ktoś robi coś co nam się nie podoba? A co do tego czy twór w macicy to człowiek czy nie, nie da się tego jasno określić.
  • Odpowiedz
@InsaneMaiden Czyli seks według Ciebie można uprawiać tylko po założeniu że chce mieć z ta kobieta/ tym mężczyzna dziecko xd ?
To równie dobrze zrezygnujmy z antykoncepcji seks tylko dla prokreacji! I tylko w dni plodne xd
Zabic dziecko dla mnie oznacza topienie 2 miesięcznego bobasa w beczce. Zabicie tabletkami 72h po czy skrobanka to zabicie czegoś i nie widzę w tym.nic złego. Za to w seksi widzę same dobre rzeczy :>
  • Odpowiedz
@ediz4: No tak, to jej daje pełną władzę. Nie wiem co w tym dziwnego. Zawsze można się sądzić o prawo do dziecka i wtedy to kobieta będzie płacić alimenty :)
  • Odpowiedz
To raczej przykra ostateczność, która może skończyć się traumą.


@mniszka_kolarska: cytując jedna znajomą: nie dla każdej kobiety jest to trauma i ostateczność. Byłoby to po prostu coś czego by dokonały w sytuacji wpadki.
Nie ma to nic wspólnego z "byciem ok" ale narracja traumy i ostateczności należy do antychoice'ów. Dla reszty to po prostu zabieg. Nikt nie chciałby mieć operacji na nerce dla zabawy ale nikt chyba nie powie też "to
  • Odpowiedz
@worm_nimda: odwracasz kota ogonem. Odrywasz sie od problemu, w którym nie masz argumentów, i próbujesz mnie atakować personalnie.


Po Twoim: "nie zesraj się" w pierwszym swoim wpisie i analizie danych, które zrobili inni, to co napisałeś brzmi co najmniej idiotyczne. No ale myśl sobie co chcesz.

Skup się na tym, że to te kobiety, które nie powinny nas obchodzić, brylują w mediach i chwała się wszystkim ludziom, tym co nie powinno
  • Odpowiedz
Przecież to nie jego wina, że rodzice to idioci.


@InsaneMaiden: i dlatego powinno powiesić się samo w wieku lat nastu, po przeżyciu #!$%@? życia w patologicznej rodzinie idiotów. To właśnie jest humanitaryzm. Bowiem zatrzymanie funkcji życiowych czegoś co nie wykształciło jeszcze mózgu a często nawet serca jest MORDERSTWEM
  • Odpowiedz
Czyli seks według Ciebie można uprawiać tylko po założeniu że chce mieć z ta kobieta/ tym mężczyzna dziecko xd ?


@Niebadzlosiem: nie.
Trzeba być świadomym, że biologiczna rola srksu jest doprowadzenie do zapłodnienia i stworzenia nowego człowieka. I pamiętać, ze ten nowy człowiek nie jest skutkiem ubicznym Waszej przyjemnosci, lecz także zasluguje na poszanowanie jego człowieczeństwa.

Jesli mam być szczera, to prędzej sens ma argument o braku zabezpieczenia na imorezie niż
  • Odpowiedz
@agaja
Biologiczne sprawy to coś z czym czlowiek walczy np lekamj, antykoncepcja jak i ... aborcja.
Szacunek dostanie jak sie urodzi.. podobnie jak mase mojego czasu, kasy, poświęceń. Kiedys bede na to gotowy i odchowam zajebistego potomoka ;>
Myślę że oboje sie nie przekonamy do swoich racji ale dobrze jest chociaż na chwilę pomyśleć jak to wyglada z twojej strony barykady a jak to wyglada z mojej ;)
Moim zdanien złoty środek
  • Odpowiedz
@agaja no to legalizacja aborcji i jest wybór :D
Obie strony zadowolone.
Z jednej strony aborcja kiedy chcesz.
Z drugiej strony przydalaby sie edukacja seksualna by próbować przekonać ludzi że aborcja to zło itd w końcu to przyszlo Polacy i podatnicy xD
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
ciągu ostatnich 20 lat społeczeństwo stało się bardziej konserwatywne w kwestii aborcji.


@wolodia: moim zdaniem to jest zbyt pochopny wniosek.

Młode kobiety robią mniej aborcji, bo dziś jest znacznie większa świadomość i dostępność antykoncepcji.
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: poczety człowiek nadal nie będzie mial wyboru:)

A edukacja by się przydala, aby nie musieć w ogóle rozwazac, czy powinno się stosować aborcję jako pozny zamiennik antykoncepcji.
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: kiedyś najprawdopodobniej dorośniesz i będziesz widział w seksie coś więcej niż zwierzęce wyżycie się.
@Naxster: jeśli dwójka osób pieprzy się bez zabezpieczenia z nadzieją, że "jakoś to będzie, a jak nie to zawsze można wyskrobać", to rzeczywiście nie powinni nigdy mieć dzieci.
  • Odpowiedz
poczety człowiek nadal nie będzie mial wyboru:)


@agaja: wybór przysługuje istotom posiadającym aktywny mózg. Ewentualnie po prostu posiadającym mózg.
  • Odpowiedz