Wpis z mikrobloga

@sops: @JusTQL:
W takim, że wybierając odpowiednią ścieżkę - zezwolenie na broń wymaga mniej wysiłku i poświęconego czasu niż zezwolenie na prowadzenie pojazdów.
A mimo to -- autorka w tekście pt. "Jak zdobyć pozwolenie na broń" opisuje tylko ten jeden przypadek, gdzie jest uznaniowość i widzimisię komendanta.

Plus błędy merytoryczne jak ten o komendancie czy promesach.
@Polinik:
opisali to z czym walczymy, uznaniowość policji i fakt, że musimy wskazać, że jesteśmy odpowiedzialni, znamy zasady ect. a nie zakłada się, że każdy ma prawo i tylko powinno się je odbierać, gdy są przeciwwskazania ( np. alkoholizm) - fakt
, ale pisząc o najrzadziej wybieranej ścieżce nie zakrzywili rzeczywistości (sami podali też inne ścieżki)
@JusTQL:
Zatem artykuł powinien brzmieć "jak zdobyć pozwolenie na broń palną do celów ochrony osobistej".
A nie zaznaczając, że to faktycznie najtrudniejsza ścieżka, ani nie zaznaczając, że sport i kolekcja są łatwiejsze i przede wszystkim bez uznaniowości, powielane jest u osób całkowicie niezorientowanych w temacie, że broń to faktycznie tylko dla ludzi z plecami lub znajomościami.
Osoba niezorientowana w temacie z tego artykułu nie dowie się, że sport ma prostszą ścieżki,
@JusTQL:
A nie bronisz? ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jak zrozumiałem -- to wg Ciebie ten artykuł to 100% merytoryki, żadnych błędów, wszystko rzetelnie i wyczerpująco opisane a osoba nie mająca bladego pojęcia o dostępności broni w Polsce, za to znająca tylko mit, że broń dostają tylko "bogaci biznesmeni, politycy i kumple komendanta" po przeczytaniu tego artykułu będzie miała pełną wiedzę, jak wygląda sytuacja z pozwoleniami na broń
@PikPak ale jest. Jak chcesz do ochrony osobistej, to zwyczajnie nie dostaniesz. Co innego, jak chcesz udawać sportowca, ale jak masz np. zrąbane widzenie obuoczne, to do widzenia, po zabawie, oczywiście okuliści słabo to badają, ale gdyby badali...
@Polinik: no właśnie, że nie bronię
stwierdzam, że atrykuł to click bait gdzie opisano (z jakimiś błędami, ale nie rażącymi) o tym jak zdobyć broń do celów samoobrony... nie dyskwalifikuje innych, po prostu o nich nie piszą, bo mają inną misję
my, a przynajmniej ja, staram się o sportową ze względów strzelania dynamicznego, które uważam iż będzie dobrym hobby, w domu pierw będę się bronił kalibrem 160, pewniejszy i łatwiej nabyć
@Polinik: Czyli cala alternatywna rzeczywistosc polega na tym ze wybrali do opisania jedno z pozwolen jakim jest ochrona osobista a nie sportowe bo Ty tak wolisz?
@sops:
Wydawało mi się, że dość jasno przedstawiłem swoją opinię wyżej, ale ok, mogę to dla Ciebie powtórzyć:
Alternatywna rzeczywistość polega na tym, że powielają w artykule fałszywy obraz pozwolenia na broń jako kwestii tylko uznaniowej.
Do tego -- w artykule wspomniane są tylko zezwolenia do ochrony osobistej, sportowej, myśliwskiej oraz rekonstrukcyjnej.
Plus oczywiście błędy merytoryczne.

A cały artykuł był zatytułowany "Jak zdobyć pozwolenie na broń. Nie spodziewasz się takiej drogi
Procedura związana z pozwoleniem na broń różni się w przypadku jej rodzaju (broń łowiecka, sportowa, do rekonstrukcji historycznych), więc przede wszystkim trzeba określić, do czego jest potrzebna broń. W przypadku broni do ochrony osobistej

@Polinik: przecież napisali, że są różne i napisali o jakim typie pozwolenia jest artykuł. O co właściwie Tobie chodzi?