Wpis z mikrobloga

@Czokowoko: sytuacja powinna sie uspokoic jak stopy procentowe pojda do gory, ludzie inwestuja w nieruchomosci bo lokaty gowno daja. Poza tym kredyty sa dzieki niskim stopom tanie. Kiedy moga wzrosnac? Nie wiem. Gospodarka sie do tego nie pali, ani polska ani swiatowa (nie mam na mysli jednej czy dwoch podwyzek). Patrząc na wykresy to od 20 lat tylko spadaja. Wiec moze byc ciezko. Poza tym slyszalem ze Niemcy inwestuja w nieruchomosci
@Czokowoko: z jednej strony masz rację (rynek mieszkaniowy jest zdecydowanie na górce, chociaż to też zależy od konkretnego rynku, Szczecina nie znam) a z drugiej jako alternatywę podajesz kupno domu - ceny domów i działek też wzrosły, a w większości przypadków, bez względu na moment cyklu w którym się znajdujemy, kupując dom i myśląc, że być może kiedyś go sprzedasz, raczej na pewno na tym stracisz. Taka specyfika rynku domów po
@Piotrek00: teraz już kupiłem (dla siebie) więc co będzie dalej z cenami jest mi obojętne - wolę tylko, by stopy dalej były niskie bo 2/3 brałem na kredyt. Co nie zmienia faktu, że dalej uważam, że to, co się dzieje, jest chore!
@losiu20: No właśnie mam całkiem spoko mieszkanko z garażem i w dobrym miejscu ale jak policzyłem że przez 3 lata dałem gościowi jakieś 40k to miałbym już częściowo spłacone swoje własne :D a im dłużej czekam tym ceny rosną.

Tym bardziej jak chcesz kupić mieszkanie w miejscu gdzie nie musisz parkować po krzakach jak zwierze bo developer nie przewidział że ktoś śmie posiadać samochód.