Wpis z mikrobloga

We #wroclaw nie ma i nie było #smog. Proszę się rozejść.

dane prezentowane przez mobilne aplikacje - m.in. Kanarek, według której 9 lutego stężenie PM2,5 było przekroczone niemal 13-krotnie! Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska podkreśla jednak, że to dane niewiarygodne.

- Aplikacje nie są wiarygodne. Nie jest możliwe, aby urządzenie zamontowane na oknie, czy słupie dało wiarygodne dane


Również ciekawy fragment:

10 mln zł przeznaczy w tym roku Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska na walkę ze smogiem.

Za te pieniądze będziemy prowadzić monitoring zanieczyszczeń w rzekach i glebie, zagrożeń powodowanych przez pola elektromagnetyczne, natężenia hałasu w miastach i przy drogach czy zjawiska kwaśnych deszczy


Walka przez monitoring #fuckthelogic ( ͠° ͟ل͜ ͡°)

Czytaj więcej
  • 9
@Primusek: no w sumie ¯\_(ツ)_/¯

Jak jednak twierdzi Waldemar Kulaszka, we Wrocławiu powietrze nie jest wcale takie złe, a w ostatnim ćwierćwieczu jego jakość poprawiła się dwukrotnie.


- Oczywiście, wciąż mamy zbyt duże zanieczyszczenie powietrza, ale nie należy ulegać histerii. Od 1995 r. jakość powietrza we Wrocławiu poprawiła się dwukrotnie.
@terion: przecież to chodzi tylko o interpretacje wyniku. Tak samo jak pomiar temperatury na ósmym piętrze byłby wg tego pana niewiarygodny, bo meteorolodzy podają ją na wysokości 2 metrów. Czyli, co na ósmym piętrze nie ma takiej temperatury jak wskazuje mój termometr?
Czyli, co na ósmym piętrze nie ma takiej temperatury jak wskazuje mój termometr?


@Wychwalany: Czy jak według mojego termometru na blaszanym dachu zostanie pobity rekord temperatury w Polsce, to należy uznać ten wynik? Podobnie pomiary z tanich amatorskich czujników smogu, amatorsko montowanych. W żadnym wypadku nie są bezwartościowe, ale też z lekką dawką krytycyzmu należy patrzeć na wyniki w rodzaju "13-krotne przekroczenie"
@Wychwalany: tutaj chodzi o problem czujników od look02, to one czasem łapią horrendalne wyniki. Z tego też względu airly nie udostępnia swoich pomiarów kanarkowi, bo nie chce być zestawiana z odczytami wyżej wymienionych czujników.

Żeby nie było, czujniki look02 są pewnie porównywalne z airly, ale tutaj najważniejsze jest, by znajdowały się one we właściwym miejscu. To nie może być sprawa przypadku.

Oczywiście możesz wsadzić termometr do czajnika i powiedzieć, że masz
@utopjec: wiadomo, że pomiaru w jednym miejscu nie można rozciagać na całe miasto, ale nie oszukujmy sie ze w miejscu pomiaru normy nie byly znacznie przekroczone. W dalszej czesci artykulu inny urzednik mówi całkiem co innego. Jak widac WIOS i GIOS sami nie maja wspolnego stanowiska i ktoś tu gada głupoty.

- Stacja przy al. Wiśniowej ukierunkowana jest właśnie na informowanie o zanieczyszczeniach komunikacyjnych. Stąd też zamontowana jest w najbardziej czułym
@Wychwalany: ja tu bardziej widać niekompetencję, typ się wypowiada, jakby to sama apka kanarek miała jakieś czujniki, tymczasem jak wiemy są tam też oficjalne odczyty stacji GIOŚ

jak dla mnie głupoty nic więcej