Wpis z mikrobloga

W końcu miałam chwilę żeby zająć się olejami. Ostatnio było to w kwietniu. Proszę o wskazówki!
To jest jeszcze praca w toku - będę jeszcze zajmować się włosami (to na razie tylko podmalowka) i spróbuję uratować jej sine, płaskie usta. Tylko musi dziewczyna trochę przesunąć. Proszę o wskazówki co jeszcze zrobiłam (bardzo) źle :)

insta

#rysujzwykopem #tworczoscwlasna #malarstwo
p.....z - W końcu miałam chwilę żeby zająć się olejami. Ostatnio było to w kwietniu. ...

źródło: comment_YJnfGZi3OqxeyjgWdAe4cOs1Km99WX0d.jpg

Pobierz
  • 12
@blisher: Haha dziękuje za 10/10 :) to akurat moja dziesiąta olejna praca więc nie wiem na ile ocenisz następny :D
jednak myślę, że dla kogoś kto trochę się w życiu namalował to ta praca jest bardzo płaska (chociażby te usta w jednym kolorze, czy brak trójwymiarowości czoła) i pełna tanich chwytów (przesadzone kontrasty).
Amator olejnych here ( ͡ ͜ʖ ͡) według mnie cacko, a jeśli chcesz doczepki za wszelką cenę to jedynie usta, jak mówiłaś, poprawić i może w oczy dodać trochę "życia". Nawet jeśli ma typowo ciemne oczy, to jednak pod wpływem światła tęczówka miałaby takie jaśniejsze przebłyski (Coś jak trochę złotego wymieszanego z brązowym ¯_(ツ)_/¯), chyba, że ma to być obraz w kolorach typowo stonowanych, to się zamykam.
@powiedz: wlosy spoko, odginaja sie po prawej bo leza na ramieniu:D glowa jest ciut obrocona do profilu, czy ma przekrzywiona glowe na bok? Usta sa lekko pod ukosem, a nos to ciezko powiedziec, ale oczy i brwi na jednej linii. No czolo mogloby byc bardziej 3d jesli faktycznie twarz jest zwrocona gdzies indziej niz na wprost. Usta za duzo kontorowki:D i wygladaja jakby lezaly sobie na podbrodku. bardzo ladne policzki, ogolnie
@vanila: teraz to widzę - jak zasłoni się dolna cześć twarzy to wyglada jakby była en face. Miała być lekko do profilu. Ale tego już nie uratuje raczej. Następnym razem muszę po prostu mieć więcej cierpliwości do dobrego szkicu. Dziękuję za wskazanie błędów!
@powiedz: osobiście wydaje mi się, że trochę za dużą uwagę wzbudzają brwi, są bardzo szczegółowe i ostre w przeciwieństwie do reszty.

Jeśli ogarniesz usta to będzie 10/10 - gratuluję :) Zawołaj jak skończysz, jestem ciekaw jak wyjdzie. Pozdrawiam :)