Wpis z mikrobloga

Taką oto ofertę dostałem na golden line... nie wiem co o tym myśleć. Komuś się chyba zwoje poprzestawiały...

"Witam serdecznie,


Dla swojego klienta z branży automotive poszukuję osoby odpowiedzialnej za Utrzymanie Ruchu/ Programowanie Robotów. Praca jest realizowana w okolicach Gliwic. Mój klient poszukuje osoby chcącej się rozwijać i otwartej na nowe propozycje.

Jeżeli wstępny opis brzmi ciekawie zapraszam do kontaktu bądź bardzo proszę o informację, pod jakim numerem telefonu mogę się z Panem kontaktować.

Pozdrawiam"


Moja odpowiedź:

Dzień dobry,

na początku Pan chce ze mną nawiązać relację biznesową, stawiając siebie, jako osobę na wyższym stanowisku.

Nie podoba mi się takie rozpoczęcie rozmowy. W linku jest konkretne wytłumaczenie: https://prostypolski.pl/dlaczego-nie-mozna-zaczynac-maila-od-witam/

Dodatkowo nie przedstawił Pan nic, co mogłoby zainteresować mnie, jako potencjalnego kandydata na owe stanowisko pracy. Żadnych szczegółów pracy, żadnych informacji o obowiązkach i zadaniach. A najważniejszej rzeczy jakiej jest brak to widełek zarobkowych jakie potencjalny pracodawca przewiduje na tym stanowisku.

W przyszłości radzę lepiej podejść do kwestii savoir-vivre.


Pozdrawiam,

soadfan.


#hr #pracbaza #goldenline #linkedin #heheszki #praca
  • 34
@soadfan otwartej na nowe propozycje.
"Proponujemy panu 2k brutto na start" xD

A co do rozpoczynania maila słowem Witam to nie widzę w tym nic złego, a już na pewno nie wywyższanie sie.
@soadfan dostaje podobne maile na gl i zawsze pytam o widelki albo w ogóle nie odpowiadam. Za każdym razem jak pytam dostaje odpowiedz żeby podać numer telefon lub zadzwonić. Z tym, ze numer telefonu maile itp zawarlem w cv, wiec to ostatni etap rozmowy jak dla mnie