Wpis z mikrobloga

Taka ciekawostka.

Dlaczego opakowania papierosów Lucky Strike są białe? Bo Japończycy zaatakowali Pearl Harbor!

Przed wybuchem wojny paczki papierosów marki Lucky Strike były zielone. Po tym, jak Ameryka włączyła się do wojny, zaczęto używać białych opakowań, rzekomo w celu oszczędzania chromu, który był bardzo potrzebny w przemyśle wojennym. Rebranding miał więc medialny patriotyczny wydźwięk, choć chodziło głównie o odświeżenie marki i zdobycie klientów wśród kobiet, którym oryginalna barwa nie odpowiadała.

Ciekawostką dzielę się przy okazji recenzowania książki "Stąd do wieczności", gdzie po ataku na USA spiker radiowy mówi "Zielony Lucky Strike idzie na wojnę. Zielony Lucky Strike idzie na wojnę". Mocna, pamiętna scena. Link do recenzji tutaj.

Autorski tag o blogu: #modernlibrarychallenge
#ciekawostki #ciekawostkihistoryczne #historia #ksiazki #gruparatowaniapoziomu #drugawojnaswiatowa
Herostrates94 - Taka ciekawostka. 

Dlaczego opakowania papierosów Lucky Strike są ...

źródło: comment_tRjkr66KtuOHSCBcs2b4ZULnuD6aMwzt.jpg

Pobierz
  • 13
Nie wiem czy to prawda ale nazwa wzięła się stąd, że dawano do paczki zwykłe papierosy i jeden z marchuaną, i gdy wyciągnąłeś właśnie ten to że miałeś szczęście i mówiłeś OOO LUCKY STRIKE.


@Boberek89: Urban legend. Lucky Strike wziął się z szału na gorączkę złota:

Lucky Strike brand was introduced in 1871 by the company R.A. Patterson in the USA as chewing tobacco. The founder of Luckies was inspired by
@Herostrates94: Warto też odnotować, że James Jones to autor dwóch i tylko dwóch książek - Stąd do Samotności i Cienkiej Czerwonej Linii. Kiedyś trafiłem na inny tytuł i okazał się szmirowaty, miałki, mdły. Z innymi jest ponoć podobnie. Trochę jak Joseph Heller i Paragraf 22.
@Herostrates94 ja zawsze bajerowalem dziewczyny paace te papierosy ze lucky strike to symbol spuszczenia bomy atomowej na Nagasaki i Hiroszimę. Białe tło z czerwona kropka miały symbolizować flagę Japonii a obwódką wokół czerwonej kropki to symbol fali uderzeniowej po wybuchu bomby.