Wpis z mikrobloga

@blazer91 hej, x7 fajna narta, tylko trzeba cos juz jeździć, bo do zrealizowania to szkoda kupować. X9 nie miałem na mogąc, tylko g9. Co do butów to w zbyt miękkim niewiele Zdzisława na tej Mar cię, bo zamiast ci znać deski będziesz uginał górę buta. Wiec cos ok 100 i wiecej bedzie ok, redstera 170 nie potrzebujesz
  • Odpowiedz
@zwierzak86: trochę nie po polsku (pewnie autokorekta na telefonie), ale sens zrozumiałem :D no ja raczej już coś jeżdżę (i jakiś puchar z zawodów amatorskich w slalomie gigancie się znajdzie) ;p a chcę coś kupić na lata. I coś uniwersalnego, ale z nastawieniem na dłuższe skręty i bardzo szybką jazdę. Buty na pewno zmienię, ale na przyszły sezon. Celuję w 90-100 flex. Ale na razie narty chciałbym inne, bo jeżdżę na
  • Odpowiedz
  • 1
@blazer91 buty śmiało bież z większym flexem i najlepiej z grupy race. No i lepiej zacząć od wymiany butów.
Nie ma powodu dlaczego amator nie powinien kupować takich nart. Sam jeżdżę amatorsko w nartach komórkowych (dla zawodników). Jeśli tylko Cię stać to śmiało bier śmiało :-)
  • Odpowiedz
@melba: dzięki za odpowiedź. Jednak nastawiłem się najpierw na zmianę nart dlatego chcę wybrać jedne z tych dwóch, które podałem. Buty zmienię w przyszłym sezonie, bo jednak teraz za dużo wydatków. Zdaję sobie sprawę, że buty mogą być ważniejsze i te moje są bardzo miękkie, więc powinienem je zmienić, ale jednak chciałbym teraz nowe narty. Dlatego pytanie moje czy w takich butach będzie mi się faktycznie źle jeździło na takich nartach
  • Odpowiedz
@blazer91 sam jestem amatorem, polecam taka narte, jesli tylko wiesz jak jeździć na krawędzi i cos startujesz w gigantach to bierz. Nawet lepiej tą x9 ktora jest bardziej gigantowa. Ja preferuje dłuższe narty, z promieniem skrętu minimum 18. Co do butów to bierz narty, buty na przyszły sezon jak zmienisz to zobaczysz różnicę na plus, ale teraz tez sobie poradzisz.
  • Odpowiedz
@blazer91: nie napisałeś nic w sumie o wadze i wzroście apropos butów ale tak pisze @melba zacznij od butów. W sztywnych butach na elastycznej narcie da się pojechać, w elastycznych butach na sztywnej narcie można się pięknie załatwić ponieważ nie masz żadnej kontroli nad nartami. Jeżeli kupisz X7 lub X9 a buty masz zbyt elastyczne możesz narty znienawidzić po jednym wyjeździe bo nie będziesz mógł sobie z nimi dać rady (nie
  • Odpowiedz
@sowik29: Bardzo dziękuję za odpowiedź. Ważę ok. 75kg, wzrost 180cm. Buty mam bardzo miękkie, bo flex chyba 60 ;/ I boję się właśnie, że będą na tyle miękkie, że jazda nie będzie mi sprawiać przyjemności, a w dodatku namęczę się mega. Dodatkowo są minimalnie za duże, ale jeździłem w nich od dawna i jakieś sukcesy nawet się odnosiło :D Ale nie planowałem butów kupować w tym sezonie dlatego mam tym większy
  • Odpowiedz
@blazer91 Buty musisz mierzyć. Każdy producent ma inną stope wzorcowa. Ja w tym roku kupowalem buty i mierzyłem Lange, Dalbello, Nordice, Atomic i Technica. Wybralem Lange bo reszta była mega nie wygodna ale buty się dopasowuje w dobrych sklepach. Dla ciebie mogą być inne wygodne bo masz inną stopę. Problemem jest to ze nie powinno się jechać w nowych butach na tydzień od razu bo mimo tego że w sklepie postoisz 40
  • Odpowiedz
@sowik29: Dziękuję za cenne wskazówki. No i popsułeś mi cały plan haha teraz się zastanawiam czy faktycznie nie zabrać jeszcze tych moich starych nart - Fisherów CX, ale są już mega krótkie na mnie (155 cm...). Z butami też bardzo bieda, bo Nordica CX (nie mogę ich nawet w necie znaleźć, może jakaś podróba, ale zdaje się, że to to samo będzie co Nordica Easy Move 10). Już mi nie sprawia
  • Odpowiedz
@Piotr--K: Redster X7 są już za 1,7k, więc do tego buty za powiedzmy 700//800zł to bym jeszcze podołał myślę. Tylko o ile narty to już wiem, że chcę jedne z tych dwóch par o tyle nad butami się wgl nie zastanawiałem, więc albo bym musiał się wybrać do jakiegoś profesjonalnego sklepu i zwyczajnie poprzymierzać i zdać się na opinię/wiedzę sprzedawcy albo potrzebowałbym nieco czasu na poznanie tematu najpierw by przynajmniej wiedzieć
  • Odpowiedz
@blazer91: Mirek @Piotr--K dobrze prawi. Kup buty nowe a narty używane. Roczne lub dwuletnie narty kupisz 1tys. cebulionów taniej niż nowe w sklepie, a często są to narty bardzo mało zużyte.

https://www.olx.pl/oferta/wajda-ski-atomic-redster-doubledeck-xt-175-CID767-IDoIxXe.html#159e2e671b

https://www.olx.pl/oferta/atomic-xt-d2-182-cm-CID767-IDrUvul.html#84fc6e4eea

poprzednik X9 też super narta tysiąc tańsza niż w sklepie, obie długości na twój wzrost ok ale bardziej skłaniałbym się do 182.

O butach nie ma co czytać i się rozwodzić. Każdy z producentów czołowych robi dobre lub
  • Odpowiedz
@sowik29: zdecydowałem, że kupuję i narty i buty. Nówki sztuki. Narty to Atomic Redster X7. Buty jeszcze będę mierzył. Póki co Atomic HAWX Prime 120 mam odłożone, ale jeszcze chcę jakieś przymierzyć. Myślisz, że to dobry wybór? I czy znasz może w okolicach Katowic jakiś profesjonalny sklep z butami, gdzie poważnie podejdą do tematu i pomogą mi dobrać odpowiednie? Mam dość szeroką stopę dlatego muszę mieć dobrze dobrane. Poza tym jak
  • Odpowiedz
@blazer91
Jeżeli chodzi o sklep to
http://zurawiecki.eu co prawda w Gliwicach ale pan Marek ma mega wiedzę odnośnie butów i nart.

A jeżeli możesz podjechać do Krakowa to Windsport przy zakopianskiej jeden z najlepszych jeżeli nie najlepszy bootfiter w Polsce i mega dobra obsługa, która się zna poza tym nigdy nie widziałem takiego wyboru jak oni mają.

Buty muszą być za małe jeżeli chodzi o rozmiar. Ktoś w sklepie musi ci zmierzyć
  • Odpowiedz