Wpis z mikrobloga

Hej stomatologiczne świry ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chcę w tym roku wybielić sobie zęby i zastanawiam się, która opcja jest najlepsza, bo wiem, że sa profesjonalne żele wybielające dostępne u stomatologa, ale są również zabiegi z użyciem laseroutwardzalnego czegoś, czy coś ( ͡º ͜ʖ͡º)
Która opcja jest lepsza? Wiem, że są na wypoku dentyści-sadyści, którzy znają się na rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#dentysta #stomatologia #zeby #kiciochpyta
  • 5
@m1chau:
W skrócie:
Metoda nakładkowa z użyciem właśnie tych żeli jest dłuższa i bardziej upierdliwa, bo taką nakładkę trzeba nosić codziennie, po kilka godzin przez jakieś 2 tyg.
Metoda termokatalityczna, czyli z użyciem właśnie lasera czy innego źródła energii jest szybsza, bo efekt możesz mieć już po jednym zabiegu, ale ze względu na wyższe stężenia preparatów trzeba się liczyć z większa nadwrażliwością po takim zabiegu.
Książka mówi, że obie dają porównywalne
trzeba się liczyć z większa nadwrażliwością po takim zabiegu.


@m1chau: Ogólnie cały dzień jest wyjęty z życia po beyondzie, zęby są odwodnione i #!$%@?ą niemiłosiernie xD Następnego dnia już nic nie czuć. Ewentualnie lekko poparzone dziąsła przez kilka dni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Efektów spodziewałbym się takich samych obiema metodami. Dentysta w gabinecie lepiej nałoży Ci żel, te domowe nakładki termoplastyczne nie przylegają tak dobrze.

@m4tthew:
@Golomp: Szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia. Jeszcze nie praktykuję ( ͡° ʖ̯ ͡°)
W sumie 2 tygodnie to trochę długo, wytrzymałeś tyle ? :D
Generalnie najbardziej krytyczne dla szkliwa są pierwsze 2-3doby, wtedy najbardziej chłonie barwniki.
@m4tthew: W zasadzie to przez tydzień trzymałem taką ścisłą dietę gdzie piłem jedynie wodę i jadłem wszystko bez barwników etc. Potem kolejny tydzień piłem kawę z mlekiem, czy energetyki przez słomkę. W zasadzie nie było to jakimś problemem a w zasadzie było trochę wybawieniem, bo wybielałem przed świętami i miałem wymówkę żeby nie jeść niektórych rzeczy na wigilii xD

Domyślam się, że podczas całego procesu wybielania nakładkami + te kilka dni