Wpis z mikrobloga

@LongWayHome Gdyby to było tak proste, to bym tu nie pisał. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Tamir dzieki Mirku, ale jeśli chodzi o testowanie, to martwi mnie, że w przyszłości może być problem z pracą przez to co się obecnie dzieje w tym zawodzie.
@EastPage: w przyszłości ten chaos i brak świadomości firm się raczej uporządkuje... raczej
Pytanie czym jest "bezpieczeństwo" w tym drugim, raczej testowanie jest bardziej przyszłościową drogą niż sieci, no i dużo odnóg kariery jeśli Ci się znudzi, z sieciowca-admina trochę dalej na przykład do programisty
@EastPage: W sumie jeśli ktoś jest ogarnięty, umie logicznie myśleć to wciąż będzie to jak najbardziej prawdziwe.

Ale rozumiem o czym mówisz. Rozeszła się ta informacja i ludziom się wydaje, że wystarczy poklikać, sprawdzić czy działa, każdy to potrafi.
@EastPage:

"sieci komputerowe i bezpieczeństwo"


pachnie trochę autystycznym hobby, czyli fajna odskocznia w razie zmęczenia się czynnikiem ludzkim, ale czy warta spędzenia "wieczności" w analizowaniu bitów, bajtów i cyfr kontrolnych? w "biznesie" i tak większość komunikacji w aplikacjach leci po zwykłym TCP i HTTP, z jakimś ułamkiem w innych protokołach i UDP.

dev here, ale co do testowania, to jeśli będziesz człowiekiem po studiach, w dodatku w z wykształceniem kierunkowym, to
@EastPage: Jak ja bym stał przed takim wyborem to bym brał testowanie. Z mojego doświadczenia tam gdzie pracowałem mogę powiedzieć że jeśli chodzi o bezpieczeństwo to albo nie ma nic, albo bierze się firmę z zewnątrz (np. wdrożenie cisco firepower). Spójrz zresztą na portale takie jak justjoin.it czy nofluffjobs.com, pracuj.pl i inne związane z pracą w it, porównaj liczbę ofert w QA i network/security i zastanów się jak w przyszłości będzie