Wpis z mikrobloga

Mirasy, za parę miesięcy będę miał Gowniaczka.
Jestem w szale radości i poszukiwań wózka i fotelika.
Ktoś coś poleci z doświadczenia bo w sklepie wcisną mi pewnie wszystko?
Wózek do 2-2,5k. Fotelik na isofix albo z bazą. Byle bezpieczny i dobry cenowo.
#dzieci #kiciochpyta
  • 22
@zbyasr Wózek najlepszy używany. I tak pojeździsz nim kilka miesięcy. Fotelika nie polecę. No, mógłbym napisać jaki ja kupiłem, ale wcale nie uważam, że to najlepszy i jedyny wybór.
@zbyasr: Na foteliki popatrz sobie pod względem testów bezpieczeństwa Adac. Wybierz kilka które by Cię interesowały z dobrymi ocenami i kosztowo a potem jedź do dobrego sklepu gdzie przymierzą Ci fotelik do samochodu. Wbrew pozorom nie każdy fotelik pasuje do każdego auta.

Wózki tak naprawdę są podobne. Ja mam Tako i jestem zadowolona. Jeżdżę nim 8 miesięcy codziennie i nie mam problemów. Jedyny minus to kiepska torba pod wózkiem. Plus za
Wózek musi:
- mieć duże koła, z pneumatycznymi oponami
- dać złożyć jedną ręką
- mieścić się do samochodu.

W wózku ważna jest spacerówka, gondoli użyjecie max kilka razy. Zamiast gondoli zainwestuj w porządne nosidełko (używkę babybjorn kupisz za kilkadziesiąt złotych).
@zbyasr: wózek bebetto polecam ja mam model Flavio jeździ w nim moje trzecie dziecko i jego stan określam dalej jako bardzo dobry. Fotelik ma cybex Anton w sumie też jest spoko wybrałem go ze względu na niezależnie zamykany daszek względem maxi Cosi.
@czikiratka jedo mi się podoba.
Generalnie jak patrzę to wszystkie wózki wyglądają podobnie.
Używki właśnie nie chcę. Mimo że do mnie dociera argument finansowy to jestem w szale zakupowym :-)
@zbyasr uzywka to zło, my popełniliśmy ten błąd. Jedo też ponoć mają dobre opinie, nie do zajechania. Tylko sprawdź wymiary i składanie spacerówki bo później będzie problem i trzeba będzie kupić nową, przerobione ( )
@zbyasr czy składa się stelaż z siedziskiem czy osobno (jeśli osobno to licz się z tym, że zajmie więcej miejsca. Ja przewozilam siedzisko jak pasażera, przypietego pasem XD) Jak się składa, jakie ma gabaryty po złożeniu. To jest istotne gdy się dużo podróżuje. Dla mnie osobiście miało też znaczenie czy siedzisko jest w obie strony. Gdy dziecię mniejsze, lubi patrzeć na mamę i jest bardziej osłonięte, choćby od wiatru itp Fajnie jest