Wpis z mikrobloga

Mireczki, jakiego byście polecili laptoka tak do 2,5k? Zależy mi głównie na tym, aby w miarę szybko działał (może być z ssd) i by można było sobie na dobrych ustawieniach odpalić starsze gry (Skyrim, Deus Ex i inne sprzed 2014). Patrzyłem internety i znalazłem takie coś: https://www.x-kom.pl/p/361333-notebook-laptop-156-asus-r541uj-dm045t-8-i3-6006u-8gb-1tb-dvd-win10-gf920.html Jest on oke? Średnio się znam na podzespołach laptopów, od zawsze siedziałem na stacjonarnych.
#komputery #pytanie
  • 5
@Nokia: Mianowicie? Tyczy się to tego asusa, co wysłałem? Jeszcze wspomne, że nie zależy mi na graniu w nowe gry, bo do gier mam konsolę, ale zawsze to spoko pyknąć na kompie w jakieś pillarsy czy torment, co na konsoli mi nie widzi się grać.
@Szajwus: Dlatego mówię, idź w modele biznesowe. Są solidniejsze, znacznie ułatwiono w nich serwisowanie (instrukcje dostępne na sieci od proceduenta, szukaj takich do "konsumenckiego" sprzętu, którego nie rozkręcisz jednym śrubokrętem). No i możesz tanio dorwać modele poleasingowe z jakichś firm które używały je "służbowo" i są zwykle w bardzo dobrym stanie, a zostanie na czipsy i batony. Ale nowe też są do dostania w przedziale który podałeś, jeśli mierzi się fakt,
@Nokia: @Szajwus: tylko z tymi gierkami na poleasingówkach różnie bywa, byle gtx z średniej półki w grach będzie lepszy niż QUADRO 3-4 generacji. Z drugiej strony byle GT730M czyli 5 letnia karta z średniej półki, którą czasem montowano w biznesówkach jest lepsza niz 920M z tego Asusa, która notabene premierę miała z 3 lata temu, o procesorze nie wspomnę, nie wspomnę też o dysku HDD, wykonaniu/jakości materiałów, jakości matrycy, układzie