Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dzisiaj mnie trochę głowa bolała jak wszedłem do kuchni, okazało się moja matka umyła zlew kretem, bo inne środki nie dawały rady. No zajebiście.
Iść #!$%@?ąć ten zlew młotkiem, żeby musieli wymienić na nowy? Bo ja to młody jestem, głupi, na ich utrzymaniu, a oni mają wykształcenie zawodowe i doświadczenie życiowe, to pewnie ich nie przekonam argumentami, że kret to silna chemia do udrażniania rur, która nie powinna mieć pośrednio kontaktu z żywnością.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: na rodziców gadasz a sam pojęcia nie masz, kret to "tylko" mocna zasada więc wystarczy dobrze wodą wypłukać aby rozcieńczyć i wypłukać i zagrożenie stanowić nie będzie, butelki szklane mozna kretem myc i po dobrym wypłukaniu można tam normalnie lać piwo czy co się chce i pić z tego. No jeżeli to zlew aluminiowy to akurat kret niszczy i nie powinno się go uzywać ale świetne pokazuje ignorancje wykopków, jacy
@AnonimoweMirkoWyznania: Zastosowanie wodorotlenku sodu (główny składnik kreta)

wyrób mydła
wyrób szkła wodnego z krzemionki
produkcja detergentów, barwników,
główny składnik preparatów do udrażniania rur kanalizacyjnych[10][11]
produkcja sztucznego jedwabiu
produkcja gumy, regeneracji kauczuku
procesy uzdatniania wody dla celów przemysłowych
rafinacja ropy i olejów mineralnych
przeróbka ciekłych produktów koksowania
przemysł papierniczy
przemysł spożywczy (dodatek do żywności jako regulator kwasowości E524)
@turok2016 ługu sodowego używa się nawet do czyszczenia szkła laboratoryjnego do przeprowadzania różnych badań jak np. jakości wody, którą się później pije itp ( ͡° ͜ʖ ͡°)