Wpis z mikrobloga

Jakieś wskazówki jak przygotować samochód do porannego startu? Stary samochód, akumulator jest w miarę nowy i mocny. Na szczęście nie diesel tylko benzyna. Niestety auto stoi pod chmurką a temperatura już poniżej 10st.

Pół godziny temu je przepaliłem, nagrzałem ale były problemy ze startem.

#kiciochpyta #samochody #pomocy #protip #zima
  • 12
@vteq nie zostawiaj na recznym, powylaczaj wszystko przed zgaszeniem silnika, mozesz popryskac w przedziale silnikowym wiazki i elementy WD40 - wyprze wode ( nie na wydech ).

Odpalasz zawsze na wcisnietym sprzegle ( rozrusznik nie bedzie musial krecic skrzynia ).

Do zbiornika mozesz wlac 0.5l denaturatu na pelny bak. Zwiaze wode ( zawsze jest w starych autach ).
@vteq: z rzeczy, o które należy zadbać wcześniej - dobre świece, przewody zapłonowe, kompresja do sprawdzenia. Naładowany i niezmęczony akumulator. Swoją drogą, takie odpalanie tylko po to żeby sprawdzić czy odpali to głupota, zużywasz przy tym dużo cennego prądu.
Do tego płyn chłodniczy żeby nie zamarzał, co najmniej pół baku paliwa, najlepiej dość świeżego, olej bez wspomagaczy typu Moto Doktor ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Android
  • 0
@WatchYourBack Sporo jeżdżę tym samochodem - koło 600 km w ostatnim tygodniu - także myślę, że akumulator ma się dobrze. Odpaliłem bo musiałem gdzieś podjechać także nie było to "na marne".

Płyn w spryskiwaczach już zamarzł... a miał być do - 30...