Wpis z mikrobloga

#heheszki #humorobrazkowy #historia #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne

Byłem ostatnio na wystawie Titanica w Krakowie - hotel Forum. Dam mocne 6/10 bo:

+ sporo gadżetów ze statku, można zmacać fragment kadłuba
+ całkiem spora makieta statku, ale można było się przyłożyć bardziej do sklejania
+ odwzorowane makiety korytarza, pokoi, część jadalni i kafejki
+ menu bogaczy i robaków z epoki
+ sporo fajnego info odnośnie sytuacji ekonomicznej i nie tylko, dzięki czemu wiadomo czemu Titanic był bańką jak bitcoin #pdk
+ każdy ma prywatnego przewodnika w postaci playera mp3 w kształcie słuchawki i odtwarza sobie poszczególne opisy sam podczas poruszania się po wystawie opatrzonej opisami i numerkami do plików audio
+ bardzo szczegółowy opis samej katastrofy, wytłumaczenie dlaczego lepiej brać lornetkę na bocianie gniazdo
+ lista pasażerów z podziałem na tych którzy wygrali w życie jak i przegrywów - podczas wejścia dostajemy bilet z nazwiskiem osoby z listy, na końcu wystawy możemy sprawdzić czy nam się udało czy nie
+ na końcu wystawy jest lista 10 największych katastrof morskich, a sam Titanic ze skromną liczbą ~1500 ofiar ją honorowo zamyka ( ͡º ͜ʖ͡º)

- niektóre pliki audio i opisy na makietach się rozmijają w datach/godzinach/innych liczbach XD
- zrobili fototapetę, #!$%@?ą fototapetę tych słynnych drewnianych schodów z głównej klatki schodowej XDDDD zamiast to odtworzyć, tyle przegrać
- na końcu wystawy jest opis powstania klubu Wisły Kraków (sama wystawa zawiera też krótkie info odnośnie ważnych wydarzeń z epoki)
- bilet ulgowy 40, normalny 50, w weekend +10 zł

Ciekawostki:
- biedabilet na 3 klasę kosztował w przeliczeniu około 800$ dzisiaj, a na 1 klasę w najlepszym apartamencie blisko 100k $.
- na 700 pasażerów 3 klasy przypadały 2 wanny, ale według podróżnych to spory luksus, bo po pierwsze nie byli przyzwyczajeni do posiadania bieżącej wody, umywalki czy kibla w pomieszczeniu mieszkalnym, a po drugie myli się raz na tydzień

A picrel to jedyne zdjęcie które zrobiłem, bo kwikłem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z cyklu życie pisze najlepsze memy.
źródło: comment_FrGBvns9m5FowmW4mCOjtHnF6wseuhzm.jpg
  • 2
@seledynowa_panienka: to jest jedyne które mam. Zdjęcia ogólnie można robić bez lampy itd.
Zwiedzanie z paskiem zajęło mi około 2,5h bo obczajaliśmy wszystko i przelecieliśmy wszystkie pliki audio do odsłuchania, jest ich około 40 po 1-5 minut każdy.