Wpis z mikrobloga

#pies #bullterier #zalesie
Pies (13lvl) mi się pochorował ()
- w sobotę rano wyszła na spacer, polatała wróciła zadowolona - po-wymuszała jak zawsze w stylu "daj coś bo nie odpuszczę i będę piszczeć" poskakała i zadowolona bo micha pełna wszamana i bekło się i git...
- o 8:30 wyszedłem na pakernie spoko dzień...
- wracam po 3h i szok!!!
- korytarz zarzygany i obsrany a psiny nie widać... (standardowo jak wracam to słychać radochę za drzwiami a dzisiaj masakra)
- pierwsza myśl, o hui chyba się struła - może jakaś mysz z trutką zjedzona - ale nie...
- widzę psinę wchodzi na korytarz i coś mi nie gra!
- głowa przekręcona w lewo, znosi ją, ledwo stoi prosto i patrzy dziwnie oczami po ścianach - jakby brak reakcji ale idzie w naszym kierunku i zawrotka i staje w bezruchu z wygiętą głową.
- brak równowagi i opiera się o ścianę.
- oczopląs od lewej do prawej w jednym oku bo drugie stoi jakby na środku i nie celuje nawet za przysmakiem.
MASAKRA
- wizyta u weta == diagnoza WYLEW!
- mija 4 dzień po zdarzeniu, zniknął prawie oczopląs ale reszta objawów nadal się utrzymuje.
- prawe oko stoi praktycznie nieruchomo.
- pies ma problem żeby zjeść/trafić pyskiem w pokarm - jakby orientacja zaburzona.
- jak wyjdzie na spacer i coś ją wqrwi za płotem to nawet nie może wcelować aby tam podejść tylko leci po łuku i ląduje na glebie bo się jej łapy plączą.

[*]
Czy miał ktoś podobny przypadek, psinę po wylewie - jakie są szanse że da się to odwrócić???
[
*]

  • 6
@mosqua: Cos mi nie kliknelo. Popatrz post wyzej. Ja wiem ze moze okolo 100km to dosc sporo. Ale mozesz do nich najpierw zadzwonic. Zapytac co i jak i jakie sa opcje. Nie powinni Cie zbyc w zadnym razie ani nie odpuszcza sobie raczej ze wzgledu na wiek psa.
@Niedobry: dzięki! - weta jednak mamy dobrego, terapia prawidłowa potwierdzona z kilkoma innymi - oprócz koktajlu i leków na rozrzedzanie krwi i komplex wit B - dostaje też psychotrop na ewent. padaczkę/stres żeby nie dzikowała - bo to wariat straszny - bardziej interesuje mnie czy komuś udało się psa wyprowadzić z takiego stanu pół/paraliżu. Puki co powinna być poprawa widoczna a tu za wiele się nie poprawia... Rezonans w Wrocławiu jedyny,
@mosqua: Nie ma za co dziekowac. Niestety u mnie byl inny problem wiec co do wylewow to nie moge sie wypowiedziec. Kurcze szkoda pieselka. No zycze Ci w kazdym razie zeby sie jej poprawilo. (). Alez Ci wspolczuje tego czekania teraz. Brr az mnie ciary przechodza jak sobie przypomne...