Wpis z mikrobloga

Naszła mnie pewna myśl. Dlaczego ludzie słuchają rapu? Zazwyczaj poruszane są tam tematy patologiczne, poruszane przez gości, których tutaj wielu nazwałoby Sebami, tryglodytami lub po prostu dresiarzami. Mam wrażenie, że ludzie raczej nie chcieliby takiego życia, jakie jest przedstawiane w utworach. Słucha tego jednak połowa Polski, a patrząc i słuchając innych odbiorców widzę czystą podjarkę takim stylem życia. Bardziej wartościowe odłamy rapu to w zasadzie margines. Sam jestem słuchaczem, jednak nie podchodzę do tego bezrefleksyjnie. O co tutaj chodzi?

Kruci.

#rap #hiphop #rozkminy #kiciochpyta
  • 30
Dlaczego ludzie słuchają rapu? Zazwyczaj poruszane są tam tematy patologiczne, poruszane przez gości, których tutaj wielu nazwałoby Sebami, tryglodytami lub po prostu dresiarzami


To chyba nie wiesz o czym mówisz. Rap to tak wszechstronny gatunek, że nie sposób nazywać go w ten sposób. Znajdziesz rap uliczny, w którym poruszane będą wymienione przez Ciebie wyżej tematy, ale też łatwo trafić na coś nieco mądrzejszego jak chociażby Bisz czy Łona.

Teraz w modzie w
Dlaczego ludzie słuchają rapu? Zazwyczaj poruszane są tam tematy patologiczne, poruszane przez gości, których tutaj wielu nazwałoby Sebami, tryglodytami lub po prostu dresiarzami


To chyba nie wiesz o czym mówisz. Rap to tak wszechstronny gatunek, że nie sposób nazywać go w ten sposób. Znajdziesz rap uliczny, w którym poruszane będą wymienione przez Ciebie wyżej tematy, ale też łatwo trafić na coś nieco mądrzejszego jak chociażby Bisz czy Łona.

Teraz w modzie w
@tenmatei:

Bardziej wartościowe odłamy rapu to w zasadzie margines.

co to są wartościowe odłamy rapu? Pewnie jakiś łona albo inny tako hemingłej xD
Ludzie słuchają rapu z wielu powodów, wcale nie trzeba utożsamiać się z tekstami, można słuchać dla samej muzykalności, flow, bitów, produkcji. Dlatego np. są ludzie, którzy słuchają rapu w zupełnie niezrozumiałych dla nich językach.
Można też traktować muzykę jako coś co przenosi nas do innej rzeczywistości tak jak
@ciezka_rozkmina: ale gdzie ja tak napisałem, że tylko? :D Osiedle + hajs,koks,dziwki to po najchętniej słuchane nurty. Inne istnieją oczywiście, jednak nie są tak popularne i chętnie słuchane, co jak napisałem wyżej - widać po wyświetleniach i na samych koncertach.

@ShadyTalezz: Bo taco hemingway i łona to takie trochę czerstwe przykłady. Jest sporo raperów/ekip robiących fajne rzeczy, ale są trochę w cieniu. Rasmentalism, Małpa, Gedz, Bisz przychodzą mi od razu
@tenmatei: a to wartościowy rap to tylko taki, który ma sensowne teksty? I co ci przyszło po tych sensownych tekstach? Bo muzycznie żaden z nich się wcale nie wyróżnia przecież, nie robi niczego czego już wcześniej ktoś w zagranicą nie robił. Czego się o życiu nauczyłeś, czego bez tych sensownych tekstów nie wiedziałeś?
Istnieją wiele lepsze źródła do czerpania wiedzy niż muzyka, która dla wielu ludzi jest przede wszystkim rozrywką. I