Wpis z mikrobloga

@wrexwaz: jestem maniakiem zbierania płyt/filmów/gier na cd/dvd, takie ceny akurat to dla mnie okazja. Idę do Empiku, tam jeden średni film za 40 pln. Wychodzę z Empiku i wchodzę do Carrefour, który jest obok i za tę cenę kupuję 4, czasem 5 filmów, które są klasykami (ostatnio trafiłem całą serię Ojca Chrzestnego za 15 złotych, Psy za 2 złote - obniżka z 5 xD - i Bękarty Wojny za 9). Oto
  • Odpowiedz
@wrexwaz: jakie grejtest hits, skoro ten gość nagrał jedno diskopolo, które usilnie wciskają gdzie popadnie?

Z resztą, rynek powinien zweryfikować, a jeleni słuchających takich "hitów" należy bezlitośnie golić.
  • Odpowiedz
Sławomira nikt nie będzie pamiętał bo po prostu linia melodyjna tego typu utworów jest prosta i odpowiada obecnym czasom.


@Wurmloch: powiedz to Beatelsom
  • Odpowiedz
@aett: Jestem ciekaw czy za 50 lat gdy nie będzie już osób które miały styczność z tym zespołem gdy jeszcze grał to ktoś urodzony 60-80 lat po publikacji ich utworów będzie ich słuchał. Dla mnie właśnie fenomenem muzyki klasycznej/poważnej jest to ze pomimo upływu 300-200 lat od momentu gdy zostały skomponowane potrafią wpływać na emocje współczesnego odbiorcy.
  • Odpowiedz
@Wurmloch nie żeby coś, ale top 10 filmów na YouTube z muzyką Chopina ma jakieś 250 mln wyświetleń. Miłość w Zakopanem ma 120mln wyświetleń.

Już nawet nie mówię o Spotify, bo tam są podobne wyniki u Chopina i to na całym świecie, a Sławomir to ma pewnie 99% przesłuchań z Polski.
  • Odpowiedz
@aett: Jestem ciekaw czy za 50 lat gdy nie będzie już osób które miały styczność z tym zespołem gdy jeszcze grał to ktoś urodzony 60-80 lat po publikacji ich utworów będzie ich słuchał. Dla mnie właśnie fenomenem muzyki klasycznej/poważnej jest to ze pomimo upływu 300-200 lat od momentu gdy zostały skomponowane potrafią wpływać na emocje współczesnego odbiorcy.


@Wurmloch: jeszcze w poprzedniej dekadzie kompilacja The Beatles była najlepiej sprzedającym się albumem
  • Odpowiedz
@Wrath_of_the_Tyrant: sprawdziłem, policzyłem i wyszło mi ze 10 utworów Chopina z największa liczba wyświetleń ma w sumie 143 mln. Oczywiście nie brałem pod uwagę „składanek” a jedynie pojedyncze utwory. I trzeba uważać bo utwór z trzecia pod względem liczbą wyświetleń na youtubie tak naprawdę nie jest Chopina - chodzi o „Spring Waltz”. Ktoś lata temu przypisał ten utwór Chopinowi i tak powielają ten błąd. Jakbyś mi nie wierzył to mogę potwierdzić
  • Odpowiedz
@Wurmloch: jeszcze w poprzedniej dekadzie kompilacja The Beatles była najlepiej sprzedającym się albumem w USA w tym okresie, 40/50 lat od założenia zespołu. Nie musisz być ciekaw, bo na to pytanie już jest odpowiedź.


@Wurmloch: przepraszam, jednak nie tylko w USA, a na całym świecie
  • Odpowiedz