Wpis z mikrobloga

Gdyby ktoś miał wątpliwości co dobrego zrobiło Bractwo Muzułmańskie dla Egiptu przejmując władzę po obaleniu Mubaraka w 2011 r.

W Kairze (gdzie obecnie mieszkam), za chemiczne pranie z prasowaniem trzech koszul, dwóch par spodni, kilku gaci (skarpet czasem już nawet nie oddaję kupując nowe, co za bogactwo) płacę, jak widać, ٢٥ (25) funtów egipskich czyli ok. 5 zł. Kanapka z taamiyą (falafelem) u chłopaczków na ulicy schodzi już nawet do 1,5 funta (30 gr). Trzydzieści groszy to też cena za kilometr jazdy Uberem (i Allah zapłać temu kto to wprowadził i ogarnia, spokojnie zapłaciłbym kilkukrotnie więcej za sam komfort braku #!$%@? się z arabskimi złotówami w największej afrykańskiej metropolii).

A nie wspominam już nawet o zamachu na rosyjski czarter 2,5 roku temu (224 trupy).

Mój znajomy, prowadzący lukratywny niegdyś biznes na południu półwyspu Synaj, powiada, że on się islamistów nie boi, bo niedługo sam strzeli sobie w łeb.

Insta | Blog

#wanderlust - tag z mojej tułaczki po Rogu Afryki (oraz wcześniejszych podróży i opowiadanek).

#podroze #podrozujzwykopem #ciekawostki #swiat #egipt #afryka #islam #turystyka
Pobierz Dwadziescia_jeden - Gdyby ktoś miał wątpliwości co dobrego zrobiło Bractwo Muzułmańsk...
źródło: comment_oRBA7AIDkGFitFbqBtzpl7rd2Hjzz3YW.jpg
  • 17
Mój znajomy, prowadzący lukratywny niegdyś biznes na południu półwyspu Synaj, powiada, że on się islamistów nie boi, bo niedługo sam strzeli sobie w łeb.


@Dwadziescia_jeden: Akurat półwysep Synaj jest obecnie przejęty prawie cały przez tamtejsze ISIS, a Egipt nic nie może zrobić bo Izrael nie pozwala na sprowadzenie dużej armii aby wyczyścić pustynie xD
Gdyby ktoś miał wątpliwości co dobrego zrobiło Bractwo Muzułmańskie dla Egiptu przejmując władzę po obaleniu Mubaraka w 2011 r.


@Dwadziescia_jeden: No i nadal nie wiem. Chodzi o wzrost czy spadek cen (nie napisałeś jakie były wcześniej)? I co mają do tego obecne ceny, skoro Bractwo już od dawna tam nie rządzi, a stołek utrzymali przez jakąś krótką chwilę?
masz moze wszystkie teksty z bloga jakos 1 miejscu na kompie? Do samolotu bym sobie wzial a trochu by zajelo kopiowac kazdy pojedynczo.


@Roytai: dzięki za poczytunek, większość opowiadań i artykułów jest dostępnych do ściągnięcia w PDF na stronie (www.wanderlust.pl dział "Słowa", link bezpośrednio pod treścią wpisu) tylko te dwa najnowsze i anegdoty muszę jeszcze przerobić (te ostatnie może zbiorczo będzie wygodniej).

Chodzi o wzrost czy spadek cen


@misja_ratunkowa: @
Jeszcze parę lat temu za dolara płacono 4-5 funtów egipskich, obecnie - 17


@Dwadziescia_jeden: Popraw mnie, jeśli się mylę, ale kurs funta poleciał na łeb, na szyję za Sisiego i to chyba miało związek z częściową liberalizacją gospodarki? Coś mi świta, że ceny dolara w kantorach były wcześniej z góry dyktowane przez rząd i właśnie Sisi to zmienił.

PS Wyłapałam sarkazm, po prostu pointy już nie bardzo ;)