Wpis z mikrobloga

Wiem - #!$%@?, ale muszę zapytać.
TLDR coś dla początkującego.
Ma nie pluć, robić chmurę, gotowe grzałki, nie gryźć gardła.
Byleby dało się palić jak shishę
Rzuciłem palenie (tabex) trzeci miesiąc leci, jednak dalej chce się palić (na imprezie się zapaliło i ciągnie od tej pory). Paliłem kiedyś długopis (na samym początku epapierosów). Potem miałem jakiegoś tanka (w zeszłym roku) ale pluło to strasznie liquidem i paliło. Chciałbym coś kupić do vapowania, z gotowymi grzałkami (brak chęci na naukę i czasu na skręcanie, może kiedyś), bateria - byleby możliwość ładowania powerbankiem, lub jestem gotowy na zakup kilku aku. mam płyny do robienia liquidu, jednakże na początek będę musiał dobrać coś smacznego dla siebie z gotowców. Zamawiać będę w Niemczech, więc Polska ustawa mnie nie zobowiązuje.

Jakie też ustawienia dobierać i jakie grzałki, by chmura jakaś powstawała z liquidu o mocy 0,6 niko
#epalenie #epapierosy #epapieros #geekvape #vape
  • 27
@mjfotocompl: Panie, nie palisz już tyle i chcesz wrócić? Daj sobie spokój z e-papierosami i po prostu spróbuj wytrzymać. To łaknienie minie z czasem, uwierz mi, bo 13. marca będę miał piątą rocznicę rzucenia. Tylko musisz uważać aby nie podpalać, nie wdychać dymu biernie. E-papierosy to powrót do nałogu i zwykle złudzenie, że się nie trujesz, a tak naprawdę walisz czystą nikotynę do krwiobiegu.
@Yezdemir: wiesz że sama w sobie nikotyna nie jest rakotwórcza? Masz racje że lepiej całkowicie rzucić palenie niż jarać epety. Ale proszę nie porównuj trucia się analogami do trucia się epapierosami bo to jak porównać wypicie piwka dziennie do wypicia litrowej flaszki. @mjfotocompl: do jakiej kwoty czegoś szukasz?
@mjfotocompl: Też rzuciłem dzięki Tabexowi, ale zrobiłem to za pierwszym razem. Tylko, że miałem dosyć mocną motywację zdrowotną po prostu ku temu, bez niej pewnie byłoby dużo ciężej.

Tak czy wspak doradzam walkę z nałogiem, bo to straszny nałóg. I trzymam kciuki aby się udało, bo wiem jakie to ciężkie, zwłaszcza gdy długo paliłeś. Powodzenia!

@bigb00m: Oczywiście, że jestem tego świadom, ale nadal jest to substancja, która wbudowuje się w
@Yezdemir: w takim wypadku zgadzam się z tobą w 100%. E fajki jako pewien etap rzucania palenia to jest dobre rozwiązanie, ale brnięcie dalej w nałóg i oszukiwanie samego siebie że to zdrowe to głupota. Choć jak ktoś zna tego skutki i sam się na to decyduje to jego sprawa. #!$%@? tylko ilość uczniów z gimnazjum palących efajka i uważających ze to nie ma wpływu na ich zdrowie.
@mjfotocompl: jeszcze jedno pytanie, było by dla ciebie problemem zamawianie grzałek z internetu? Bo niestety w większości stacjonarnych sklepów wybór jest słaby i z reguły są tylko do ijistow i smoków.
@mjfotocompl: jeżeli zależy ci na dobrym smaku i grzałkach które wytrzymują więcej niż kilka dni to mogę polecić któryś z tanków który sam używam, strony akurat z USA bo tak mi Google wyszukuje ze względu na lokalizacje
1 Uwell crown 3/ crown 3 mini/ valyrian:
https://www.vapordna.com/Uwell-Crown-3-Sub-Ohm-Tank-p/uwcrn3.htm
https://www.vapordna.com/Uwell-Valyrian-Sub-Ohm-Tank-p/uwvalt.htm
Smak bardzo dobry, grzałki wytrzymują nawet na słodkich liquidach 2-4 tyg jak nie dłużej. Ja w swoim Crown 3 mini nie zmieniłem od miesiąca.
@mjfotocompl: z tego co widzę wszystkie atomizery które podałem są tam dostępne. Ja bym wybrał uwell valyrian albo uwell crown 3 ewentualnie Horizon Tech Falcon. Tego mam najkrócej ale zbiera same dobre opinie na reddicie i jestem z niego bardzo zadowolony. Z modem to ciężko mi doradzić bo sam kierowałem się opiniami ludzi z reddita i szukałem czegoś co będzie działać w 5-200w, ze względu że miałem atomizer smok tfv12 king
@mjfotocompl: jeżeli twoja ładowarka obsługuje baterie 18650 to możesz nią ładować. Ja do uwell crown 3 używam grzałek 0.4ohm i mi pasują. Nie próbowałem innych. Do Horizon Tech Falcon używam grzałek Mesh 0.15ohm jak się nie mylę są oznaczone symbolem M1. Przy kupnie któregoś z tych dwóch tanków w zestawie będziesz miał od 1-3 różnych grzałek więc bedzies mógł przetestować która ci najbardziej pasuje. Co do moda to jak ci cena
@mjfotocompl: ja od siebie dodam, że nawet niekoniecznie samemu musisz umieć skręcać grzałki z drutu, możesz kupić jakiś zestaw gotowych zrobionych z n80 lub kanthalu ktore można normalnie palić na watach
przy okazji combo rdta to najlepszy parownik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mjfotocompl: pewnie czytałeś co pisałem w tamtym poście ale powtórzę. Smoant battlestar do tego akumulatory sony vtc6 lub lg hg2(ja uzywam glownie hg2 kiedyś mialem sony ale vtc5 i były słabe) do tego uwell crown 3
Koszta:
Smoant battlestar 150zl jeśli trafisz na flashsale 120-130 na gearbescie
Crown 3 100-105zl na flashsale 70-80zl
Grzałki do crowna 4 sztuki 33zł jeśli dobrze pamiętam
Przesyłka wedle uznania jak wybieralem priority line bo oczywiście