Wpis z mikrobloga

@nicniezgrublem:
Budżet 50-100zł
Potrzebuję go do takich domowych pierdół, czasem laptop, czasem coś w aucie obadać, jakieś listwy LED i inne takie światełka no i niedługo mam w planach w garażu sobie zamontować trochę więcej światła więc też się nada.
Z jednej strony nie chcę jakiegoś gówna a z drugiej trochę się cykam, że zepsuje droższy
  • Odpowiedz
Znajomy elektryk powiedział, żebym wziął sobie jakiś najtańszy i będzie ok ale czy taki najtańszy daje właściwe pomiary?
  • Odpowiedz
@basia15: do sprawdzenia, czy gdzieś jest napięcie w zupełności ci wystarczy taki najtańszy miernik. Nie zrobi ci różnicy, czy pokaże 12.003V, czy 11,9499V. Chociaż sam nie jestem fanem takich najtańszych, to może w tym przypadku nie warto dokładać do czegoś lepszego, czego i tak nie wykorzystasz praktycznie.
  • Odpowiedz
do takich zastosowań wystarczy ci za 15zł miernik. bezpiecznik zawsze jest wymienny i jest w wewnątrz w obudowie.
rozkręcasz śrubki i masz flaki na wierzchu.
to normalne w miernikach, tam nawet żeby wymienić baterię rozbierasz obudowę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@basia15:
  • Odpowiedz
git malina jest.
tylko jedna uwaga na przyszłość, bo widać po pytaniach że nie masz doświadczenia a wielu na poczatku popełnia przez nieuwagę błąd i pali sobie miernik.

chodzi o to że jak będziesz mierzył napięcie w sieci 230V to żebyś zawsze upewniał się że kabelki włożone są do odpowiednich złacz. w twoim wypadku 3 i 4 i oczywiście pokrętło na 750 V~

wielu na początku zapomina przełożyć kabelki z trybu pomiaru
  • Odpowiedz
@syn_admina: E tam, miałem w ręku mierniki po 15 zł gdzie na bezpieczniku oszczędzono - na obudowie napisali że jest a w środku zmostkowany:)) Kiedyś taki kupiłem na przecenie w markecie bo był w cenie baterii 9V którą akurat potrzebowałem, jak znajdę gdzieś w rupieciach to fotę wrzucę.
  • Odpowiedz