Wpis z mikrobloga

HTTP/SOCKS proxy
Ktoś używa takich rzeczy? Czy to jest dla Was relikt przeszłości? Ma ktoś może jakąś sprawdzoną listę ( ͡° ͜ʖ ͡°)?

Ostatnio czytając artykuł o anonimowości w sieci natrafiłem an ciekawą tezę jakoby vpny nie były dobrym rozwiązaniem, co oczywiście jest prawdą (bo nie możemy do końca ufać dostawcy).
Niby tor jest spoko, ale z drugiej strony gdzie sie nie ruszysz to captcha ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Niby w miarę dobrym rozwiązaniem jest tor over vpn, ale niestety jeśli ktoś potrzebuje szybkiego łącza to musi szukać dalej,

I tu moje pytanie, czy stosunkowo duża (10-15) liczba bramek proxy, w ciągle zmieniającym się łańcuchu jest:
-Wydajna
-Bezpieczna

Czy możliwe jest zbudowanie takiego rozwiązania z darmowych bramek lub płatnych bramek?

#it #security #vpn #proxy #tor
  • 3
  • Odpowiedz
@371t3: i nadal nie będzie to anonimowe rozwiązanie. Jak masz zamiar np. opłacić taką bramkę?

Są znane vpny z serwerami np. w rosji gdzie uwierz mi nie działa nasze prawo. Często prawnicy się skarżą że nawet np. Google czy skype nie odpisuje na ich pisma.

Poczytaj o whonix gateway (mostkowanie ruchu), wtedy masz ip po torze i normalnie możesz urichomić vpna.

Masz pewność szczelności sieci.

Dodatkowo możesz kupić socksy dla prywatnej
  • Odpowiedz
@371t3 wydajny i bezpieczny jest vpn który sam hostujesz.

Płacenie komuś za vpn to w skrócie "tu masz mój caluśki ruch i wierzę że nic mu nie zrobisz".

A o swój sam dbasz, sam zapewniasz parametry.

Chyba że nie zależy Ci na bezpieczeństwie, tylko anonimowości. A to są dwie różne sprawy, więc tylko coś z torem, bo żaden vpn przypalany na wolnym ogniu nie zagwarantuje Ci anonimowości.
  • Odpowiedz