Wpis z mikrobloga

Weźmy taki Szczecin. Miasto o którym nic nie wiadomo oprócz tego, że istnieje. Żadnych skojarzeń, żadnych stereotypów. Mówisz Szczecin, myślisz nic. Taka Warszawa to wiadomo - Stadion Narodowy, Pałac Kultury; Kraków to samo, Wrocław, Gdańsk, Poznań, Łódź również, każde wywołuje jakieś skojarzenia... ale Szczecin? Ktoś tam żyje w ogóle?
  • 50
@takisobiesmieszek: wychowałam się jakieś 100 kilometrów od Szczecina i to miasto zawsze będzie mi się kojarzyć ze światowym, wielkomiejskim życiem xD dla nas z tych wiosek nad morzem to było coś jak się jechało do Szczecina, do kina albo do teatru, na zakupy do reala i zajechało się do maka po zestaw z zabawka. Mam prawie 30 lat na karku, trochę świata już zwiedziłam a dalej mam takie odczucia ze Szczecin
@takisobiesmieszek jako mieszkaniec Szczecina mam ból dupy o to, że nikt nie kojarzy tego miasta ale z drugiej strony też nie raz na wykopie Szczecin był porównywany do Łodzi. Ja z kolei z tym miastem nie mam żadnych skojarzeń, oprócz "widzew widzew, łódzki widzew..." ( ͡ ͜ʖ ͡)