Wpis z mikrobloga

Mirki, na jakich stronach szukacie #praca? Bo mam wrażenie, że na takich prac(h)uj.pl, praca.pl, to to w ogóle nie trafia do pracodawców i co najwyżej służy do tego, żeby zobaczyć w jakich firmach kogoś szukają i dopiero na stronach tych firm aplikować. Z jakichś olxów czy przez biuro karier oddzwaniali (inna sprawa, że na olx masa to janusze i firmy krzaki), natomiast na kilkadziesiąt wysłanych CV przez w/w, to chyba nikt nigdy do mnie nie oddzwonił.
#praca #pracbaza #pytanie
  • 14
@sil3nt Mój niebieski szukał na olx i też było gowienko. Złożył cv do dwóch firm ale nawet nie oddzwonili. Znalazł dopiero pracę przez znajomego który się zatrudnił i powiedział że nadal kogoś szukają. Ja natomiast także pracy nie mogłam znaleźć i dopiero udało się przez urząd pracy ¯_(ツ)_/¯
@sil3nt: ja wystawiam ogłoszenia na pracuj.pl - zgłaszają się do nas takie typy ludzi że nawet nie mam ochoty im odpisywać - zresztą nie wiem po co bo ich umiejętności ni jak się mają do tego co potrzebujemy - jest wszystko opisane to i tak aplikują. Generalnie z pracuj.pl masz dużą ilosć odpowiedzi, ale najczęściej nie to co potrzeba, a cenią się ku.. jak za złoto - 499 zł netto za
@ShpxLbh: No to stary nie wiem, bo jedyne co, to dostawałem maila z porównaniem kandydatów xD gdzie też nie najgorzej wypadałem (stosunek doświadczenie/wykształcenie/płaca), a składałem CV w 90% tylko na te stanowiska, gdzie teoretycznie się nadawałem. No a to jest dla mnie pewniejsze niż OLX, bo trzeba zapłacić i już byle janusz nie wyrzuci 5 stówek za jakieś ogłoszenie.
@sil3nt: ja tylko mówię jak to wygląda od strony mojej :) przypadki mogą być różne. Może być tak że jest spora konkurencja lub już na samym początku rekrutacji znaleźli kogoś kto wpadł im w oko, zaprosili i zatrudnili. U nas np przegląda się CV - ładne CV - Fajne CV - dobre kompetencje - segregujemy, wybieramy 3-5 kandydatów spośród 100-150!, zapraszamy na rozmowy i wybiera się albo nie. Zasada jest taka
@sil3nt: Zależy w jakiej sytuacji jesteś, ale zawsze najlepiej działa mail do pracodawcy albo latanie z CVkami do miejsca pracy, jak jesteś studentem lub świeżo po studiach. Największe prawdopodobieństwo, że się do ciebie odezwą.
@Finsky: Kiedy jeszcze moja żona szukała pracy w Polsce, po złożeniu aplikacji i odczekaniu do końca okresu przyjmowania zgłoszeń zadzwoniła do tej firmy, żeby dowiedzieć się czegoś więcej. Odebrała jakaś sfrustrowana baba i zachowywała się tak, jakby chłopka ośmieliła się pierwsza odezwać do jaśnie pani. Świetny sygnał, żeby pod żadnym pozorem nie iść do takiej pracy ¯\_(ツ)_/¯
Mam tak samo, 20 zgłoszeń na pracuj.pl vs 2 na olx i tylko z olx odzew. Niestety faktycznie trafiłam na Januszy przedsiębiorczości z hasłem przewodnim "nie naliczać na kasę, a terminal schować to będzie gotówka"