Wpis z mikrobloga

@Fasol88: My sobie możemy ustalać, ale wszystko zależy od pracodawcy/rekrutera.
W PL niestety utarło się że ze zdjęciem i CV bez zdjęcia często lądują w koszu bez przeglądania. Na zachodzie często jest odwrotnie, bo inaczej pracodawca mógłby zostać oskarżony o sugerowanie się wyglądem.
Oczywiście IT/programista to nieco inna bajka, więcej normalności, bo skilla programisty 15k zwykle nie przesłania ani krzywa twarz, ani brak takowej w CV.
@Fasol88:
Chyba nie mają prawa nawet w ofercie sugerować że zatrudnienie zależy od zdjęcia w CV

CV bez zdjęcia często lądują w koszu bez przeglądania.

@Zorannio:
Tak właśnie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I nie mówię tak, bo "słyszałem od kogoś kto słyszał" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak masz do przejrzenia >20 cv na jedno stanowisko to najpierw się czyta pobieżnie i
@Fasol88 zależy od stanowiska. Na księgową nikt nie będzie potrzebował uber dupy, ale znowu już jako jakiegoś oblatanego marketing menedżera, czy innego wyjazdowego, reprezentacyjnego nikt nie weźmie piwniczaka z pryszczatą morda i w za dużym swetrze.
@Fasol88: Na zdjęciach mam -2 do skali 1-10 niż jestem w rzeczywistości, więc napisałbym że preferuję szkołę zachodnią - czyli CV bez zdjęcia, bo pierwsze wrażenie zrobię dobre. Ale że u nikogo nie robię tylko zatrudniam ludzi to powiem tak: W ogłoszeniu daję żeby wysłać ze zdjęciem. Ciekawe CV bez zdjęcia też przechodzą, natomiast jak ktoś ma głupi sebixowo/karyński wyraz twarzy to ląduje w koszu. Natomiast jak ktoś wygląda na zbytniego