Wpis z mikrobloga

Witajcie Mirki, zastanawiam się nad zdawaniem informatyki na maturze. Aktualnie jestem w 1 klasie na mat-fiz-inf. Planuje iść na studia związane z programowaniem. Na pewno chcę zdawać rozszerzoną matmę, fizykę i angielski. Zastanawiam się czy ta informatyka jest mi bardzo potrzebna czy lepiej ją sobie odpuścić i skupić na matmie i fizyce (angielski chodzę na korki od 6 lat ;)). Jeśli miałbym się uczyć do matury z informatyki to polecacie jakiś kurs może? Myślałem o Zelencie, tak wiem co o nim sądzą poważni programiści i jakie błędy w swoich kursach popełnia, ale wydaje mi się, że pod kątem matury tylko (bo nie wiąże swojej przyszłości z C++) byłby jak najbardziej ok.
#programowanie #matura #informatyka #studia
  • 10
@anonZwyczajny: weź pod uwagę, że jeśli teraz odpuścisz infę, to i tak będziesz musiał ją nadgonić już na studiach. Odnośnie kursu się nie wypowiem, miałem dosyć ogarniętego nauczyciela w liceum i nie musiałem nic ponad zajęcia robić by napisać na 96%. Weź pod uwagę też, że matura z informatyki to nie jakiś rocket science i na mautrze nie uprawia się "poważnego programowania" (więc Zelent powinien wystarczyć).
@BotQ Z tego co patrzyłem to w większości algorytmy. Znasz może jakieś dobre źródło, które mi to w przystępny sposób wytłumaczy? Bo niestety, ale jedyne algorytmy z którymi miałem styczność to te w kostce rubika ;p Czy może jak od 2 klasy zacznę rozszerzenie to tam powinno być?
@irezwi: O, możesz podać jakieś konkretne przykłady? Bo z Javą miałem już styczność dużo większą niż z C++ więc świetnie by się składało, ale większość osób mówi właśnie, że na maturze z infy zadania pod C++ są ułożone ;d
@anonZwyczajny na rozszerzeniu powinieneś mieć ten materiał. Jedyne co mi do głowy przychodzi z jakiś podstaw na mature to sortowanie (ale tu możesz wykorzystać STL (gotowe biblioteki )), system binarny na poziomie podstawowym (przykładowe pytanie, jak mając liczbę w systemie binarnym znaleźć wszystkie, które są podzielene przez 8)