Wpis z mikrobloga

Kolejny akt
AKT III – Kocham was jak własne dziecko

Występują:
K - koleżanka z pracy, prawa ręka szefowej, moja senpai
PM – Pan Myjnia, właściciel myjni samochodowej. Bardzo męski, tak samo jak jego pracownicy.
J – ja, po prostu ja

Typowe biuro – papierki, segregatory, płacz papieru w niszczarce, śpiew drukarko-skanera, miarowy stukot palców na klawiaturze numerycznej. Za oknem wczesna jesień. Słychać płacz dzieci idących do pobliskiej szkoły i oddech ulgi rodziców.
K: Mam trochę jeszcze roboty z X bo coś się nie spina, mogłabyś wprowadzić PM?
J: Mhm, tylko wyślę tego i kolejnego maila.
Kilka dzwonków w szkole później kupka papierków do wprowadzenia maleje. Natrafiam na fakturę za meble, nota bene ładnie opisaną.
J: Fajnie, że PM dba o kanciapę swoich chłopców. Kupił nowe mebelki.
K: Mówił coś o jakiejś szafce i regale. Z ciekawości, jest napisane jaki kolor?
J: Regał Music Live Pink Oo ? Czekaj aż to sprawdzę!
Szybko googluje. Regał zdobią motywy gitary i to o herezjo różowe (xD).
J: Faktycznie o nich dba skoro kupuje im takie meble zamiast swojej córce.
K: Skoro opisał ¯\
(ツ)_/¯

#ksiegowosc #pracbaza #heheszki #januszebiznesu #meble
  • 7
@Tomek1902 Niszczarka płakała bo była już stara i zepsuta - paski zniszczonego papieru blokowały się między jej ząbkami nawarstwiając się co uniemożliwiało jej niszczenie papieru.
Nie wiem jak w innych biurach ale my po wprowadzeniu faktur do systemu drukujemy rejestry VAT i KPiR i sprawdzamy czy wszytko dobrze wprowadzono (kwota, data, kontrachent), czasem są błedy to je poprawiamy a błędny rejestr niszczymy. Ponad to klienci czasen przysyłają zdjęcia faktur, gdy przyniosą orginał
@Stalowa_Figura już myślałem, że skracanie sobie pracę i co drugą fakturę do niszczarki ( ͡º ͜ʖ͡º)
Żarty żartami, ale osobiście co mogę przenoszę do exlcela zwłaszcza rejestry VAT i tam sprawdzam. Swoją drogą propo oryginałów dokumentów to pewnie stan przekazanych przez klientów papierów to temat na akt od 4 do 10?
@Tomek1902 Nu nu, tak się nie robi, choć czasem głowa od wielkości stosiku faktur boli jednak twardym trzeba być a nie miękkim więc dzielnie wprowadzamy :D

My chyba jesteśmy połślepe (ja), wyszkolone przez tradycjonalistów (koleżanka), prechistoryczne (szefowa) i łatwiej nam pochylić się nad kartką papieru xD

Akt 4 miał być jeszcze związany z dziwnymi zakupami, 5 jaknnic się nie wydarzy o sposobie na udobruchanie księgowej ale fakt oo 5 wzwyż będzie o
@Stalowa_Figura kiedyś też preferowałem papier, ale na szczęście to się zmieniło ( ͡º ͜ʖ͡º)
Dużo większy komfort pracy zwłaszcza jak rejestr sprzedaży zawiera ponad 1000 pozycji ))¯_(ツ)_/¯
Tym rankingiem nóg mnie zaciekawiłaś, więc czekam na następne akty ( ͡º ͜ʖ͡º)