Wpis z mikrobloga

W Niemczech brakuje 1,6 miliona fachowców.
Od hydraulika do inżyniera.

Wyprzedzają wasze uwagi mogę zacytować studia z 2017 roku które mówia jasno że nowi uchodźcy zaniza poziom edukacji w Niemczech
9% nigdy nie chodziło do szkoły a 24% nie skończyło żadnej szkoły

#ciekawostkizniemiec mój tag o Niemczech

Studia z 2017 roku

https://www.welt.de/debatte/kommentare/article162603389/Fluechtlinge-sind-nicht-die-neuen-Fachkraefte.html

---

http://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/dihk-in-deutschland-fehlen-1-6-millionen-fachkraefte-15491794.html

#praca #gospodarka #statystyka #4konserwy
  • 12
@spokojnie_to_ja:

Flüchtlinge sind nicht die neuen Fachkräfte.


Szok i niedowierzanie.

Raz znalazłem dane,która nacja najczęściej żyje tam z zasiłków.Rekord pobili Syryjczycy z wynikiem ok 90 procent.Potem inni obywatele z krajów islamskich.Z Europy najgorzej wypadli Bułgarzy z wynikiem 30 procent i Turcy z 25.Wynik Polaków był chyba ok 11 procent.
@spokojnie_to_ja: A na poważnie, przecież Merkel i ekipa to nie są głupi ludzie. Widzą, kto przyjeżdża do Niemiec. Widzą że miliardy euro które mogłyby pomóc biedniejszym Niemcom, czy w rozwoju Niemiec, budowie dróg itd. są marnowane. I nadal nic z tą nielegalną emigracją nie robią?

Przecież będzie tylko gorzej. Egipt 40 lat temu miał 40mln ludzi, a za 40 lat będzie miał 160 mln ludzi. Nigeria 40 lat temu miała 60
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@stillhet: bo do prostych prac nie wymagających wykształcenia też brakuje ludzi. A do tego imigranci nadają się świetnie. Pójdą na Ausbildung i wio do roboty, albo zaczną ich wywozić z kraju jak zrobili to z tą setką ostatnio. Ich dzieci będą miały za to szansę zdobyć wykształcenie i zasilić kadry lekarzy, inżynierów itp.
Ich dzieci będą miały za to szansę zdobyć wykształcenie i zasilić kadry lekarzy, inżynierów itp.


@Vincenzo: @spokojnie_to_ja podawał dane nt zdawalności matur wśród dzieci Afgańczyków itd to wypadało to słabo w porównaniu z dziećmi Turków, a najlepiej wypadali dzieci Ukraińców i Rumunów chyba.
Wśród dorosłych pracuje coś około 10 a 20% tych ludzi więc to tak średnio.

A ile Niemcy mogą wytrzymać, w takim tempie to za 3 lata znowu przybędzie