Wpis z mikrobloga

@zustriczi: We Lwowie (przy rynku o ile dobrze pamiętam) jest knajpa/restauracja gdzie wpuszczają tylko po podaniu tego hasła. Nazywa się "Kryjówka" i urządzona jest w stylu kryjówki UPA.
@zustriczi: @etatysta: @farmaceut: @bitcoholic: @Variv: @KoveAA: @motaboy: Nie było tam przypadkiem też informacji o przekazaniu części pieniędzy z rachunku na pomoc armii? Sporo restauracji tak robiło i dany zwrot pojawiał się po informacji o tym że te ileś % idzie na armię. Przejaw patriotyzmu

edit: a widzę, że nie nie ma takiej informacji, ale dobrze by było zapytać u nich czy tak robią
@Aryo
Szczerze to nie wiem/Nie widziałem. Jedyne co się dowiedziałem od niektórych Ukraińców, że pobierają im z wypłaty jakiś procent (podatek) który idzie dodatkowo na pomoc armii
@zustriczi: A no jak się nie chce karmić czyjejś armii to trzeba płacić na swoją. Dobrze, że już większość to rozumie

i ostatnia rzecz. Czemu przejaw patriotyzmu jest czymś wstydliwym? Mi byłoby miło na przykład jakby w zakładach pracy wisiała polska flaga albo na paragonach były napisy "Niech żyje Polska". To nic złego
W wielu ukrainskich restauracjach na rachunku widnieje napis: Слава Укрaiнi - Chwała (Sława) Ukrainie

XDDDD


Wyobraźmy sobie teraz taką sytuacje w Polsce z napisem

"Czołem wielkiej Polsce"


@zustriczi:
Na zdjeciu jest tylko czesc tego napisu.
2. Oczywiscie takie zestawienie z hasłem ''czołem Wielkiej Polsce'' nie jest do końca własciwe. Ukraincy umieszczaja swoje hasło dlatego, że w czasie Majdanu zdobyło sobie powszechną popularnosc. A nasze do powtórnego użytku nie weszło.