Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam filtr hbl 701 z kraju dalekiego wschodu. Niestety albo coś źle złożyłem ( filtr przyjechał w częściach) albo coś z nim jest nie tak. Wodę po zalaniu bierze. Ale dźwięk jaki z siebie wydaje wczoraj nie dał mi spać. :/ Ma ktoś ten filtr i może mi podrzucić jakieś pro tipy. Albo instrukcje jak to dobrze złożyć. Na wszystkich forach, yno Aquarel yno Aquarel. 70litrow? Kubełek albo fzn 3!!!one111one.
#akwarystyka
  • 10
  • Odpowiedz
@zubek34: tak, nawet dziś o 1 nocy wziąłem wyłączyłem go, wylałem z niego całą wodę. Sprawdziłem czy ta rurka która wchodzi do filtra jest dobrze włożona. ( Tu właśnie czuję problem) złożyłem na nowo i zalalem jeszcze raz woda. Filtr pracuje. Woda się leje filtr pracuje. Ale buczy brzęczy i pracuje niemiłosiernie :/
  • Odpowiedz
@Norrden: dobrze mireczku, jak tylko wrócę. Mam zamiar rozebrać go na części pierwsze. Czytałem że warto sprawdzić czy wirnik nie jest krzywy. Rozumiem masz te chińskie cuda w domu? Powiedz mi jak wygląda u ciebie spasowanie rurki prowadzącej do wirnika. Bo ja złożyłem tak ze włożyłem rurkę wg żłobienia przy wyrniku i na rurce. ( Taki cypelek)
  • Odpowiedz
@sebek1234: dokładnie prowadzenia tej rurki są w dwóch miejscach, troszkę ciężko trafić na oko ale połączenie jest pewne i nie sprawia problemów w postaci wibracji. Sprawdź czy wirnik obraca się swobodnie 'z palca' i czy nie ma luzów na boki. Po wyjęciu silnika możesz złożyć go z rurką i taki zestaw podłączyć do prądu bez obudowy słuchając czy nic nie trze. Miałem wszystkie modele kaskad hbl i z żadnym nie było
  • Odpowiedz
@Norrden: tu był żart sceniczny... Mam mały baniaczek 50l. Powiem tak. Mimo tego przekocenia dawał sobie radę bez problemu. Zależy mi na zewnętrznym żeby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca. Zobaczę jak dziś mi to pójdzie i czy rzeczywiście mam wadę fabryczną czy jakiś syf w silniczku.
  • Odpowiedz
@sebek1234: z fajnych filtrów które mogą spełnić oczekiwania wydajności i finansowe to kubełek Resun CY-20, do 60L i kosztuje około 80 zł. W razie gdyby obecny jednak miał trafić do zwrotu to warto się zastanowić.
  • Odpowiedz
filtr hbl 701


@sebek1234: ja od wczoraj testuję sunsun hw-602b trochę burczał ale pomogło postawienie na czymś miękkim. Jest chyba dwa razy mocniejszy niż Resun CY-20 a w tej samej cenie :)
  • Odpowiedz
@Norrden: jestem w stanie dać nawet 100 zł.
Akwarium po prostu stoi w pokoju gdzie śpię. Miałem jakiegoś starego aqua fana wewnętrznego i też było go słychać ale szło zasnąć. Także moja główna potrzeba to moc przerobowa na realne 50-60 l. ( Dlatego szukam taki co podoła i 80litrow bo lepiej mieć więcej niż mniej) j że by był naprawdę cichy
  • Odpowiedz