Wpis z mikrobloga

#barylkakrwi #krwiodawstwo #krew

Cześć, dziś byłem oddać krew i ban na 2 miesiące bo Hemoglobina poniżej 11 (norma to 13,5).

Pani doktor powiedziała że organizm po ostatnim oddaniu w styczniu się nie zregenerował, taki a nie inny tryb życia, wzmożona aktywność sportowa i uraz w lutym mają na to decydujący wpływ i trzeba przez te 2 miesiące powalczyć.

Pytanie czym walczyć z anemią. naczytałem się więc:

Zacznę pić sok z buraka, lucerny i brzozy, jeść pietruchę, pestki dyni i nasiona goi. Wątróbki nie lubię więc jej nie tknę :), corn flaki a i owszem.

Natomiast czym leczyć (wspierać naturalne źródła żelaza) i najlepiej żeby lek był refundowany dla HDK.

Wiem o kwasie foliowym, wit. C, i całej grupie witamin B.

pozdrawiam
  • 8
  • Odpowiedz
@Nemrod: ibuprofen był zalecony przez lekarza rodzinnego i brałem dokładnie tyle ile zalecił lekarz. Nic na własną rękę, chyba że jedno razowa migrena and thats it
  • Odpowiedz
@dsctom: z miesa jeszcze jest konina. Tak, wiem, u nas raczej ludzie nie jedza koniny. Ale tez jest dobrym zrodlem zelaza. Jesli wczesniej nie miales problemow z anemia, pewnie po jakims czasie samo sie ustabilizuje. Zawsze mozesz wpasc do lekarza na badania i sam ci cos przepisze do łykania.
  • Odpowiedz