Wpis z mikrobloga

Witam was, mam zamiar kupić sobie wiatrówkę krótką na CO2, najlepiej żeby była podobna do danego egzemplarza broni, Kwota jaką mam do przeznaczenia na to strzeladło to +- 500 zł. Zależy mi na tym, aby moc była na tyle odpowiednia,żeby przebijać wszelkiego rodzaju puszki, butelki w tym plastikowe etc. i tu pojawia się moje pytanie, jaką prędkość wylotową powinien mieć śrut BB aby przebić taką plastikowa butelkę, dajmy na to po Coli, większość wiatrówek tego typu widzę, ma 130m/s i nie wiem czy jest to wystarczające, a nie ukrywam,że moimi głównymi celami będą wszelkiego rodzaju pojemniki plastikowe. Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

#kiciochpyta #pytanie #wiatrowki #strzelectwo
  • 14
@e900: Posiadam sig sauer p226 niby 137m/s (na BB i śrut zwykły).
Krótką wiatrówką na CO2 nie przebijesz każdego rodzaju puszek, nawet jeśli załadujesz śrut typowo przebijający. Puszkę po kukurydzy bardzo mocno wgniata i okazyjnie przebija, miękką puszkę po solonych orzeszkach przebija bez problemu. Najłatwiej jest z z puszkami po piwie itp..
A co do butelek, to zależy od jej grubości i jak śrut trafi w cel, taką po coli po
@onet12: Krótką kupuję tylko dlatego,żeby się "zaznajomić" ze strzelaniem, nie mam jakichś super wymagań, a tym bardziej tak mi się wydaje :D później dojdzie wiatrówka długa, będę celował w Hatsana albo Slavię do 700 zł na razie chce ogarnąć co i jak, a i krótka mi się przyda do rekreacyjnego strzelania :)
@onet12: Postrzelałem z niej trochę i muszę powiedzieć,że przyjemnie się z niej strzela ( około 250 kulek) 5 litrową butelke po wodzie przebija bez problemu, jedyne do czego można się przyczepić to sprężyna w magazynku a dokładniej sposób jej zwalniania gdy jes zablokowana do ładowania, pod magazynkiem jest taki kawałeczek drucika który trzeba przesunąć i niby blokada ma puszczać, niestety nieraz trzeba "Pobrzdękać" tą sprężyną,żeby blokada puściła. Ale ta się z
@e900: fajna replika, wyglada jak oryginał. Postrzelasz troche i bedzie lżej chodził jak sie elementy dotrą, ew mozna kombinować ze słabsza sprężynka, ale jest ryzyko utraty gwarancji