Wpis z mikrobloga

Da się ustawić tak aby komórki w Mocrosoft Excel były szare (żeby wzrok się tak nie męczył) ? tak jak to można np. w AutoCadzie zmieniać kolor obszaru roboczego. Tylko chodzi mi o motyw bo wiem, że komórki można zmieniać kolorami to wiem jak ale to żeby tylko na moim komputerze było widoczne
#excel #komputery #microsoft
  • 12
@111krzysiek111: wzrok od białego raczej się nie męczy, to na pewno o to chodzi? Nie da się chyba zmienić tego tak automatycznie, żeby się nie drukowało na szaro. Kolor linii siatki ewentualnie możesz zmienić, ale to co innego.
@Limonene: Może i się nie męczy ale jakoś lepiej mi się działa na komputerze jak mam ciemny motyw, tak jak na YouTube albo Wykopie
@Polinik: jak to ustawiłeś ? I to jest tak jakby monochrom, czyli wszystko w skali szarości, no oprócz niektórych elementów (niebieski pasek) ?
@111krzysiek111:
Normalnie, windowsowe ustawienia kolorów. Do tego nie trzeba admina ani instalacji czegokolwiek dodatkowego.
Możesz sobie dopasować kolory belek, tła, okna i czegokolwiek jeszcze potrzebujesz.
I też wolę pracować na szarym -- dla mnie to przyjemniejsze, bez względu na gadanie "hurr durr masz za ciemno na biurku a jebiący w oczy biały wcale nie męczy Ci oczu". ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Polinik - @111krzysiek111: 
Normalnie, windowsowe ustawienia kolorów. Do tego nie tr...

źródło: comment_JFCRwAGybVNTXfEZz3rGTxUDRpQP03ak.jpg

Pobierz
@Limonene:
Z jakichś przyczyn z Windows 7 i późniejszych opcja łatwej zmiany koloru tła w folderach wyleciała.
Można ją zmienić w rejestrze:
HKEYCURRENTUSER\Control Panel\Colors -- klucz "window" np. na 200 200 200.