Wpis z mikrobloga

Witam mirków spod tagu #film lub #seriale i proszę o pomoc w skompletowaniu bodźców potrzebnych mi w badaniu magisterskim.

Sprawa jest banalnie prosta, tylko że ja sam ani filmów ani seriali nie oglądam (albo rzadko) i zwyczajnie ciężko jest mi coś samemu znaleźć.

Do rzeczy: Potrzebuję tutułów POLSKICH lub ANGIELSKICH filmów/seriali, w których często znajdziemy wulgaryzmy i inne ofensywne zwroty, najlepiej w środowisku naturalnym (bez jakichś parodii/amerykańskich komedii/kabaretów). Jedynym moim warunkiem co do ich treści to żeby nie były to filmy/seriale, które każdy zna i sceny, które stały się kultowe bądź łatwo rozpoznawalne, czyli serial Pitbull czy starsze filmy Pasikowskiego odpadają (nowego Pitbulla może użyję). Możecie puścić wodzę hipsterskiej fantazji, bo chodzi mi głównie o dobrej jakości materiał fonetyczny.

Jeśli kogoś interesuje, to moje badanie zajmuje się łatwo obserwowalnym zjawiskiem, kiedy to wulgaryzmy w obcych językach brzmią "słabiej", t.j. powodują mniejszą reaktywność emocjonalną (stąd głupie obrazki i teksty o tym, jak ten nasz j. polski nie jest brutalny) niż język natywny. Głównym celem badania będzie określenie, czy i w jaki sposób reaktywność skaluje się wraz ze znajomością języka. Postawiona hipoteza jest taka, że im więcej mamy do czynienia z językiem obcym tym silniejsza powinna być reaktywność. W tym wypadku na wulgaryzmy, ale inne przypadki typu wyznanie miłości czy wiadomość o śmierci jakiejś znanej badanemu postaci powinny zachować się podobnie. Osoby wychowane w środowisku dwujęzycznym powinny mieć maksymalną reaktywność wśród wszystkich nie-rdzennych grup. No, to tak ogólnie. Jako że to "tylko" magisterka i nie stać mnie na galwanometr do mierzenia reakcji skórno-galwanicznej, badanie będzie przeprowadzone za pomocą przemyślanej ankiety.

Pomożecie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#studbaza #angielski
  • 7