Wpis z mikrobloga

Bądź @brusilow12, kreuj się na poważnego historyka, dodaj wpis. Kasuj każdy komentarz, który obśmiewa tezę, że za II Wojnę Światową odpowiadają naziści a nie Niemcy. Czarnolistuj komentujących. ¯\_(ツ)_/¯

Jako, że dał mnie na #czarnolisto i nie mogłem odpowiedzieć na ostatni komentarz - czynię to tutaj:

======

@Polinik: @L3stko: Idźcie stąd ze swoimi urojeniami ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@brusilow12: tak, to na pewno nasze urojenia... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://wpolityce.pl/historia/378981-jak-niemcy-zostali-nazistami-przypominamy-fragment-felietonu-wojciecha-reszczynskiego-z-tygodnika-sieci

======

#brusilow12 #iiwojnaswiatowa #militaryboners #drugawojnaswiatowa #historia
Pobierz L3stko - Bądź @brusilow12, kreuj się na poważnego historyka, dodaj wpis. Kasuj każdy ...
źródło: comment_m7pvb6cVtQNi7mw3QVCBV7HOepVhF32f.jpg
  • 29
@brusilow12: nie wiem w jakiej bańce żyjesz ale wyjdź z niej. Narracja o złych nazistach i dobrych Niemcach to powszechnie obowiązująca praktyka. Jeśli przeszkadza Ci źródło wpolityce to odsyłam do CiekawostkiHistoryczne.pl. "Ilu Niemców zabili naziści?" Lol. Bez trudu znajdziesz też inne przykłady, wystarczy odrobina chęci... no i wyjście z bańki jak już pisałem na wstępie.
@L3stko: Nie wiem w jakiej bańce Ty żyjesz, ale w większości książek jest zawsze mowa o niemieckiej armii a nie nazistowskiej, ale skąd miałbyś to wiedzieć skoro żadnej poważnej publikacji nawet w rękach nie miałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@brusilow12: ja akurat miałem w ręce poważne publikacje ale przeciętny Europejczyk nie czyta książek historycznych a swoją wiedzę czerpie z mass mediów i internetu gdzie taka narracja jest powszechna.
ale przeciętny Europejczyk nie czyta książek historycznych a swoją wiedzę czerpie z mass mediów i internetu


@L3stko: Ładnie przedstawiłeś swą osobę, czerpiącą "wiedzę" garściami z wpolityce tudzież innego szamba xD
@brusilow12: Tylko ewentualnym problemem nie jest to co znajduje się w niszowych publikacjach, tylko właśnie massmedia, także Twój argument jest trochę inwalidą.

@L3stko: Natomiast inna sprawa, że nie widzę powodu, żeby po raz setny wyciągać dany temat pod zupełnie neutralnym zdjęciem, tym bardziej z opisem o niemieckim, a nie nazistowskim żołnierzu ¯\_(ツ)_/¯
Trochę się pogubiłem ale czy dobrze rozumiem że @L3stko uważasz że za wojnę odpowiedzialni są naziści z Nazilandu a @brusilow12 że jednak Niemcy z Niemiec?

@drect:

pisze się np. o wojnie nazistowsko-sowieckiej, żeby uwydatnić charakter ideologiczny


Może kolego dowiedz się najpierw co znaczy słowo sowiecki a potem pisz o charakterze ideologicznym?
Moim argumentem jest masa przeczytanych książek w których jest mowa o niemieckich wojskach lądowych, marynarce i lotnictwie a nie żadnych nazistowskich jak próbujesz wmówić ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@brusilow12: człowieku ja nie dyskutuję jak było, bo ja to wiem. Mowa jest o tym, co starają się nam wmówić media. Przykład sporu z Izraelem o odpowiedzialność za holocaust obrazuje jak niski jest poziom wiedzy historycznej i jak łatwo
@mister_pink: w takim razie, co znaczy sowiecki panie językoznawco?

przymiotnik "sowiecki" bywa używany jako słowo o zabarwieniu pejoratywnym (dla podkreślenia antykomunizmu autora czy mówcy, obcości ustroju komunistycznego)
Tylko ewentualnym problemem nie jest to co znajduje się w niszowych publikacjach, tylko właśnie massmedia, także Twój argument jest trochę inwalidą.


@Jan_K: No tak dajmy na to takiego Beevora i jego "niszowe" publikacje tłumaczone na wiele języków. No więc w tych niszowych publikacjach pisze o armii niemieckiej, czasem użyje zwrotu "hitlerowskie" ale podstawą narracji jest mowa o niemieckiej armii. Na podstawie takiej pracy i wielu podobnych powstają artykuły prasowe, gdzie nadal
@drect:

Gdybyś napisał o nazistowsko-komunistycznej wojnie to można powiedzieć o ideologii. Takie zestawienie jak twoje to jakby napisać o wojnie stanozjednoczono-muzułmańskiej - zbitka bez sensu, bo po jednej stronie nazwa kraju a po drugiej nazwa religii. Sowieci(ZSRR) nie byli w całości komunistami tak samo jak Niemcy nie byli w całości nazistami.
@L3stko: Natomiast inna sprawa, że nie widzę powodu, żeby po raz setny wyciągać dany temat pod zupełnie neutralnym zdjęciem, tym bardziej z opisem o niemieckim, a nie nazistowskim żołnierzu ¯_(ツ)_/¯


@Jan_K: mój komentarz brzmiał "niemiecki żołnierz? A co to takiego? #pdk". No sorry ale jak ktoś wrzuca zdjęcie na portal ze śmiesznymi obrazkami to musi się spodziewać takich komentarzy.
No tak dajmy na to takiego Beevora i jego "niszowe" publikacje tłumaczone na wiele języków.


@brusilow12: stawiam dolary przeciwko orzechom, że więcej osób czyta wspomniany wyżej Fakt niż każdą publikację Antonego Beevora.
Na podstawie takiej pracy i wielu podobnych powstają artykuły prasowe, gdzie nadal powiela się zwrot o armii niemieckiej bo nikt poważny nie pisze bzdur o nazistowskich armiach.


@L3stko: Zacytuj do końca manipulatorze, myślisz że twoje tuzy z wpolityce czerpią wiedzę z archiwów? Nie, właśnie z takich książek.

odsyłam do CiekawostkiHistoryczne.pl.


W cytowanych przez Ciebie ciekawostkach pewnie w 70 % artykułów na temat II wojny, w bibliografii jest tenże Beevor i na