Wpis z mikrobloga

Elo Mirki,
Stoje przed wyborem lustrzanki z obiektywem kitowym + Sigma 17-50 będzie dodatkowo. Tylko teraz jaka puszkę?
Canon 80D czy Nikon D7500 a może coś jeszcze innego? Może jakiś bezlustekowiec?
Pierwszy mój aparat poważny. Będzie wykorzystywany głownie do zdjęć z wakacji (krajobrazy i zabytki) i zdjęć z imprez rodzinnych.
#fotografia #canon #nikon #pentax #olympus
  • 22
@Krakenoidas: na co zmieniłeś canona?
Przeraża mnie słabość bateri we wszystkich modelach? tylko 200-400 zdjęć na bateri vs 900-1000 zdjęć w lustrzance na jednym ładowaniu. No i ten wizjer elektroniczny daje rade?
@robert2410: Sony A7II - miałem w ręku - fajny, szybki, a FF daje radę, tylko szkła nieco większe.

Sam wybrałem opcję bardziej budżetową - zostałem przy Pentax, ale to dlatego, że nie zamierzam wymieniać szkieł, skoro już mam
@robert2410: zastanawiam się nad Sony vs Olympus i to i to znajomi co się przesiedli polecają ja będę dumał nad czymś co pokryje mi ogniskowe które lubię 10-20 i jakiś spacer

Z bateriami nauczyłem się że min. 2 w mirrorlesach będzie pewnie z 3 do 4

W Sony Alpha (chyba) 6000 wizjer to dramat ale za to waga .... Ehhh ciężki wybór, raczej będzie bliżej Olympus niż sony

Wyleczyłem się z
@daczka92: bo kitowy nieraz ma wiekszą ogniskową. Np. do canona 80d dają zooma18-135 (albo 18-105 lub 18-140 do nikona) co mysle ze przydalo by sie na wakacjach. Sigma natomiast do zdjęc z imprez rodzinych itp.
@AdamFrey: a jak z obiektywami? bo widzę że raczej mały wybór chyba (jeżeli się mylę to mnie poraw). Wiadomo Canon i Nikon to mają taki wybór obiektywów, nowych i używanych że na pewno coś się znajdzie. A to sony?

@Przyczajona_Dzika_Swinia: też własnie zwracam uwagę na uszczelnienie to na pewno się przyda przy wyjazdach. Powiedz mi jak z wagą tego aparatu na wyjazdach? Bo w prównaniu do Nikona D7500 (którego prawie
@robert2410 obiektywy Sony kosztują swoje, ale jest sporo ciekawych szkieł. Na dniach też ma wyjść kilka stałek z przekozackiej serii ART od Sigmy z mocowaniem Sony. Dla mnie wybór jest prosty - jak kupisz lustrzankę, to nie będzie Ci się po prostu chciało targac tego kłócą i będziesz robił zdjęcia telefonem :D.
@AdamFrey: prawda
Ale śmiesznie ucina mi posty po enterze z telefonu :-)
Niezależnie od puszki gdzie będą sensowniejsze słoiki by pokryc ultrazoom 10-20mm oraz coś długiego i szybkiego na psy jak 70-200 2.8? Dzięki
@AdamFrey: @Krakenoidas: a co myślicie nad canonem M5, podobno to taki 80d tylko że bez lustra. A i w zestawie dają adapter do obiektywow z ef-m na ef/ef-s.

@AdamFrey: sigma art, dobre ale cholernie drogie obiektywy. Zastananawial bym się nad nimi gdybym fotografowal zarobkowo, ale to ma być tylko hobby.